Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 12, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Witold Szabłowski rozpoczyna współpracę z "Dzień Dobry TVN"

(screen z Facebook.com)

"Nowy Rok, nowy dżob" - napisał na Facebooku Witold Szabłowski załączając kadr z materiału wideo przygotowanego dla "Dzień Dobry TVN".

Szabłowski przygotował dla weekendowego wydania "DD TVN" reportaż o lekarzach z Polski i Stanów Zjednoczonych, którzy opracowali nową, bardzo skuteczną metodę walki z glejakiem wielopostaciowym.

- Rozpoczynam współpracę z "Dzień dobry TVN" - to dla mnie powrót do źródeł, bo pracę dziennikarską zaczynałem właśnie w telewizji - mówi Witold Szabłowski. Dziennikarz uspokaja swoich czytelników: "Reportaż nie przestaje być dla mnie ważny, nie rezygnuję z pisania".

(12.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 12, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT: TVP nie narusza prawa nie podając informacji o WOŚP

Jurek Owsiak (fot. Ralf Lotys Sicherlich / wikipiedia.org)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji uważa, że Telewizja Polska nie naruszyła prawa nie podając informacji o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy. W ten sposób KRRiT odpowiedziała na skargę Jurka Owsiaka na TVP.

"Wnoszę skargę na działania Telewizji Polskiej SA, które polegają na nieinformowaniu polskiego społeczeństwa o działalności Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy" - napisał 12 grudnia 2017 roku do KRRiT Jurek Owsiak. W liście Owsiak przypomniał również o "bezprecedensowym wymazaniu serduszka z kurtki jednego z rozmówców w trakcie rozmowy emitowanej w programach informacyjnych TVP".

Witold Kołodziejski przewodniczący KRRiT odpowiedział Owsiakowi, że "KRRiT nie stwierdziła naruszenia przez nadawcę obowiązującego prawa". Kołodziejski przyznaje jednocześnie, że rada zgodziła się ze stanowiskiem TVP, iż władze Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podejmując "decyzję o nawiązaniu współpracy wyłącznie ze stacją TVN (...) zrezygnowały z patronatu którejkolwiek anteny Telewizji Polskiej". "Każda stacja telewizyjna informuje o działaniach organizacji, które uzyskały patronat poszczególnych mediów nad prowadzonymi przez siebie akcjami" - stwierdza Kołodziejski i dodaje: "Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w ubiegłym roku uzyskała patronat medialny stacji komercyjnej, konkurencyjnej wobec TVP SA".

Jurka Owsiaka nie zadowala odpowiedz Kołodziejskiego. W liście przesłanym 12 stycznia br. do KRRiT Owsiak pisze: "Z pańskiej odpowiedzi wynikałoby, że na newsy mogą liczyć tylko i wyłącznie te organizacje, które dały Telewizji Narodowej wyłączność na współpracę i wszelkie patronaty" - stwierdza Owsiak.

Twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przypomina, że WOŚP w stu procentach "zwraca efekt Finału w postaci sprzętu i programów medycznych państwu polskiemu. (...) Wartość tej pomocy na przestrzeni ostatnich 25 lat (...)  wyniosła ponad 800 milionów złotych" - pisze Owsiak. Nawiązując do faktu wymazania przez "Wiadomości" TVP 1 symbolu WOŚP z kurtki posła Platformy Obywatelskiej Arkadiusza Myrchy Owsiak stwierdza: "To kuriozalne (...) zachowanie uzasadnia moje podejrzenia, że Telewizja Narodowa nie jest pluralistyczna, ale ma naciski polityczne i mówiąc wprost - nie sprzyja naszej Fundacji" . "Nadal oczekuję na rzetelne odpowiedzi na pytanie zawarte w skardze, którą do Państwa wysłałem" - pisze Jurek Owsiak w liście do KRRiT.  

(Mackuch, 12.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo