Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 10, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie tekstu „GW” o prezes TK

Julia Przyłębska, prezes TK (screen z YouTube)

Warszawska prokuratura okręgowa wszczęła śledztwo w sprawie publikacji "Gazety Wyborczej" o rzekomych powiązaniach prezes Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej ze służbami specjalnymi. Będzie badać, czy doszło do publicznego znieważenia organu konstytucyjnego - prezes TK.

Jak poinformował w środę PAP rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej Łukasz Łapczyński, śledztwo zostało wszczęte po analizie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa oraz "materiałów uzyskanych na etapie czynności sprawdzających". Zawiadomienie w tej sprawie złożyła prezes TK. "Pani Julia Przyłębska została przesłuchana i złożyła zeznania na okoliczności wskazane w zawiadomieniu" - dodał prokurator.

Prokurator poinformował, że sprawa dotyczy tekstu w „GW” "Specsłużby w Trybunale?" (jego autorem jest Wojciech Czuchnowski) z 20 października 2017 roku poprzez "zawarcie stwierdzeń sugerujących, że osoba pełniąca funkcję Prezesa TK, jest prowadzona przez służby i została ulokowana w TK, by podporządkować go interesom władzy". Chodzi o paragraf 3 artykułu 226 Kodeksu karnego zgodnie z którym osoba, która publicznie znieważa lub poniża konstytucyjny organ Rzeczypospolitej Polskiej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.

Po tym jak Julia Przyłębska zgłosiła sprawę do prokuratury, Jarosław Kurski, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „GW” napisał: "Przyłębska, zamiast wystąpić za własne pieniądze z pozwem cywilnym przeciwko „Wyborczej”, postanowiła za nasze, podatników, pieniądze donieść na Czuchnowskiego i „Wyborczą” do prokuratora, podwładnego Zbigniewa Ziobry".

(PAP, 10.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 10, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Naszemiasto.pl" ze specjalnym wydaniem przed finałem WOŚP

(materiały prasowe)

W czwartek, 11 stycznia 2018, czyli tuż przed 26. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ukaże się specjalne wydanie "Naszemiasto.pl" (Polska Press Grupa).

Gazeta ukaże się w całym zasięgu "Naszemiasto.pl" oraz jako dodatek do 14 dzienników regionalnych wydawanych przez Polska Press. Łączny nakład to 730 tys. egzemplarzy.

Specjalny numer to kompendium wiedzy, podsumowujące 25-letnią działalność Orkiestry. Okładkę wydania przygotował dyrektor artystyczny Polska Press Grupy Tomasz Bocheński. 

Gazeta kolportowana będzie w czwartek - 11 stycznia, a część nakładu również w dniu Finału - 14 stycznia w Warszawie.

"Naszemiasto.pl" jest patronem medialnym Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

 

(TAD, 10.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo