Temat: radio

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 22, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

„Newsweek Polska” ma przeprosić Piotra Dudę

Zgodnie z wyrokiem warszawskiego sądu „Newsweek Polska” ma przeprosić Piotra Dudę, przewodniczącego NSZZ „Solidarność” za tekst "Zemsta za Kacperka". Wydawca tygodnika Grupa Onet-RAS Polska zapowiada, że odwoła się od wyroku.

W kwietniu 2016 roku w "Newsweek Polska" opublikował tekst Michała Krzymowskiego i Wojciecha Cieśli "Zemsta za Kacperka". Napisali w nim m.in., że "szef Solidarności gardłuje na temat praw pracowniczych, a pracownicy związkowego hotelu „Bałtyk” wciąż pracują na śmieciówkach". Dodali: "Dla Solidarności i zarządzającej uzdrowiskiem jej spółki córki to maszynka do robienia pieniędzy. Dla przewodniczącego związku Piotra Dudy – miejsce darmowego wypoczynku w 150-metrowym penthousie. Dla personelu – ciężka praca na śmieciówkach".
Piotr Duda złożył pozew do sądu. Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał Grupie Onet-RAS Polska opublikowanie przeprosin za „bezprawne naruszenie dobrego imienia poprzez podanie nieprawdziwej, niezweryfikowanej informacji”. Przeprosiny mają ukazać się w wersji papierowej, ale także w serwisie Newsweek.pl.

(PAP, MAK, 22.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.