Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 21, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

OKO.press zebrało w jeden dzień tyle, co zwykle w miesiąc

Piotr Pacewicz zachęca czytelników OKO.press do wnoszenia stałych, nawet niewielkich wpłat (screen za youtube.com)

Serwis OKO.press podczas akcji "Dzień Bez Oka" zebrał 115 tys. zł, czyli tyle, ile zwykle otrzymuje od darczyńców przez cały miesiąc.

Redakcja OKO.press co miesiąc dostaje datki od ok. siedmiu tysięcy darczyńców, z czego dwa tysiące ponosi wpłaty regularne. - Przybyło nam około 300 stałych zleceń [234 - według danych opublikowanych na OKO.press - przyp.red.], co oznacza, że tyle osób ustawiło wpłaty dla nas jako stałe - mówi Piotr Pacewicz, jeden z założycieli i redaktor naczelny OKO.press.

Redakcja podaje, że jej średnie miesięczne przychody wyniosły w 2017 roku 104,8 tys. zł, w tym: wpłaty od czytelników 92 tys. miesięcznie (średnia od stycznia do listopada 2017) i granty 12,8 tys. zł (Fundacja Batorego - 40 tys. zł oraz Sigrid Rausing Trust - 113 tys. zł.

Piotr Mieszkowski

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.