Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 14, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radiowa Jedynka z najniższą słuchalnością w historii Radio Tracka, a Trójka – od ośmiu lat

(fot. pixabay.com)

Program I Polskiego Radia w najnowszej fali badania Radio Track osiągnął najniższą słuchalność w jego historii. Najgorszy wynik od ośmiu lat uzyskał Program III Polskiego Radia.

Jak wynika z badania Radio Track realizowanego przez Kantar Millward Brown, w fali wrzesień-listopad br. liderem słuchalności był RMF FM, który w porównaniu z okresem wrzesień-listopad ub.r. zwiększył udział w czasie słuchania z 24 proc. do 25,8 proc. Po raz ostatni wynik 25,8 proc. rozgłośnia uzyskała w fali grudzień 2014 – luty 2015.

Radio Zet rok do roku utrzymało słuchalność na tym samym poziomie (13,5 proc.). Udział radiowej Jedynki zmniejszył się z 8,9 proc. do 7,1 proc., co jest najgorszym wynikiem tej rozgłośni w historii Radio Tracka. Istotny spadek zanotowała też radiowa Trójka – z 7,7 proc. do 6,3 proc. Ostatni raz Trójka miała udział 6,3 proc. w fali maj-lipiec 2009.

Wśród rozgłośni ponadregionalnych wyniki poprawiły: Antyradio (z 1,6 proc. do 1,7 proc.) i RMF Classic (z 1,1 proc. do 1,3 proc.), a słuchalność zmniejszyły: Radio Vox FM (z 4,4 proc. do 3,8 proc.), Radio Tok FM (z 2,3 proc. do 1,9 proc.) i Muzo.fm (z 0,4 proc. do 0,3 proc.).

Spośród sieci radiowych udział zwiększyły: Eska (z 6,4 proc. do 7,7 proc.), RMF Maxxx (z 2,8 proc. do 3,6 proc.), Złote Przeboje (z 2,8 proc. do 3,2 proc.), Radio Plus (z 1,8 proc. do 1,9 proc.), Radio Wawa (z 1,3 proc. do 1,5 proc.) i Radio Pogoda (z 0,9 proc. do 1,1 proc.).

Fala wrzesień-listopad 2017 była pierwszym trzymiesięcznym okresem uwzględniającym nadające od września br. Meloradio, które przejęto częstotliwości Radia Zet Gold. Udział Meloradia wyniósł 0,5 proc., podczas gdy przed rokiem Radio Zet Gold miało 0,7 proc.


(KOZ, 14.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 15, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT umożliwi zamianę częstotliwości radiowej w Radomiu

(fot. pixabay.com)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji chce zaoferować rozgłośniom nadającym w Radomiu zamianę częstotliwości.

W najbliższym czasie KRRiT rozpisze postępowanie w tej sprawie. Ma ono polegać na zamianie obecnie wykorzystywanej częstotliwości w Radomiu na nową – 87,7 MHz. Jak tłumaczy Maciej Dobrowolski, dyrektor generalny Radomskiej Grupy Medialnej (jej częścią jest Radio Rekord), częstotliwość 87,7 MHz została wskazana ponad dwa lata temu na jej prośbę, jako alternatywna dla 106,2 MHz (częstotliwość Radia Rekord). – W tamtym czasie nadawaliśmy z mocą 400 watów w polaryzacji poziomej, tym samym jakość oraz zasięg sygnału uniemożliwiały nam właściwe funkcjonowanie zagwarantowane w koncesji, co w zestawieniu z przyznanymi kilka lat wcześniej parametrami nadawczymi Radia Warszawa wymagało podjęcia zdecydowanych działań – przypomina Dobrowolski. W międzyczasie jednak rozgłośnia otrzymała zmianę warunków technicznych.

(KOZ, 15.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo