Temat: Dziennikarz Roku

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 04, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Smokowski, Twarowski, Wilkowicz, Żukowski nominowani do Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego

W tym roku po raz trzeci na gali finałowej Grand Press zostanie przyznana Nagroda im. Bohdana Tomaszewskiego. Otrzymuje ją dziennikarz sportowy cechujący się doskonałym warsztatem, elegancją w posługiwaniu się językiem polskim oraz wysoką kulturą zawodową i osobistą. Nagrodę ustanowił magazyn "Press" w porozumieniu z Fundacją im. Bohdana Tomaszewskiego.

Podobnie jak w poprzednich edycjach o wskazanie dziennikarzy godnych otrzymania tego wyróżnienia redakcja "Press" poprosiła szefów polskich redakcji sportowych oraz cenionych dziennikarzy i komentatorów sportowych. Dzięki ich pomocy wyłoniliśmy nominowanych.
Sponsorem Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego jest BGŻ BNP Paribas.

Duet Tomasz Smokowski i Andrzej Twarowski - artyści komentarza piłkarskiego. Ich odejście po ponad 20 latach z Canal+ uznano za koniec pewnej epoki w mediach sportowych. Podczas relacjonowania meczów Ligi Mistrzów, Premier League czy Ekstraklasy refleksem dorównywali bramkarzowi Ikerowi Casillasowi, analizą trenerowi Aleksowi Fergusonowi. Zawsze przygotowani, jak niemiecka drużyna do mundialu. W programie "Liga+ Extra" dowcipni niczym grupa Monty Pythona.
Teraz będą podbijać internet swoim nowym projektem.

Paweł Wilkowicz (Sport.pl) - ekstraklasa wśród dziennikarzy sportowych młodego pokolenia. W mediach tradycyjnych występuje jako ekspert od piłki nożnej i sportów zimowych, w mediach społecznościowych doskonale relacjonuje i trafnie komentuje. Zawsze z taktem i bez zbędnej egzaltacji. Ma ogromną wiedzę o świecie, która pozwala mu poruszać się swobodnie po tematach ze sportem związanych tylko okazjonalnie. Jego cykliczne "Sam na sam" ze sportowcami i trenerami to przykład najwyższej jakości wywiadów wideo w polskim internecie. Zdobył zaufanie nie tylko czytelników, ale też sportowców. To jemu Justyna Kowalczyk opowiedziała o swojej depresji, a Robert Lewandowski autoryzował napisaną przez niego biografię.

Mirosław Żukowski ("Rzeczpospolita") - wychowawca, nauczyciel i autorytet dla kilku pokoleń dziennikarzy sportowych. Od ponad 20 lat kieruje działem sportowym "Rzeczpospolitej". Na łamach zabiera głos rzadko, ale każdy jego komentarz czy felieton sporo waży i odbija się głośnym echem. Prezentuje rozsądek, choć niepozbawiony fantazji. Jest wybitnym znawcą tenisa, lekkiej atletyki, narciarstwa, piłki nożnej, boksu, olimpizmu. Piewca ponadczasowych wartości sportu, do których często nawiązywał Bohdan Tomaszewski.

Z grona nominowanych redakcja "Press" wyłoni zwycięzcę. Podczas gali Grand Press 2017, która się odbędzie 12 grudnia br. w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, laureat odbierze z rąk Izabelli Sierakowskiej-Tomaszewskiej replikę pucharu wręczanego zwycięzcom turnieju tenisowego Bohdan Tomaszewski Cup.
Laureatami Nagrody im Bohdana Tomaszewskiego w poprzednich latach byli Stefan Szczepłek ("Rzeczpospolita") i Włodzimierz Szaranowicz (TVP Sport).

(GK, 04.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Temat: Dziennikarz Roku

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 04, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Goss-Strzelecki zastępcą redaktora naczelnego "Parkietu Gazety Giełdy"

W ramach nowej funkcji Tomasz Goss-Strzelecki odpowiada za rozwój Parkiet.com (fot. Parkiet.com)

Tomasz Goss-Strzelecki został zastępcą Andrzeja Steca, redaktora naczelnego gazety "Parkiet Gazeta Giełdy" (Gremi Media).

W ramach nowej funkcji odpowiada za rozwój Parkiet.com. Wcześniej za rozwój serwisu odpowiadał Dariusz Kołtko, który przeszedł do Gremi Events and Multimedia.
Tomasz Goss-Strzelecki pozostaje także szefem działu finanse i gospodarka w gazecie "Parkiet Gazeta Giełdy".

Goss-Strzelecki rozpoczynał pracę w gazecie w lipcu 2003 roku jako dziennikarz, był także szefem działu zagranicznego, a następnie wydawcą serwisu Parkiet.com.

 

(JOK, 04.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo