Dział: RADIO

Dodano: Listopad 14, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Z radiowej Trójki odchodzi Artur Orzech

Artur Orzech (fot. Michał Kołyga/Press)

Dziennikarz muzyczny Artur Orzech po 16 latach odchodzi z Programu III Polskiego Radia.

Serwis Wyborcza.pl we wtorek podał, że dyrektor Programu III Wiktor Świetlik napisał do Artura Orzecha e-mail, by zaprzestał obrażania dziennikarzy Trójki, bo inaczej będzie musiał zakończyć z nim współpracę. – Echem w radiu odbiły się wulgarne uwagi Artura Orzecha pod adresem jednego z prowadzących na zamkniętym profilu facebookowym śledzonym przez setki osób. Po jakimś czasie, kiedy sprawa do mnie dotarła, napisałem maila do pana Orzecha, prosząc, by więcej nie obrażał innych dziennikarzy, w innym wypadku będziemy musieli zakończyć współpracę – relacjonuje Wiktor Świetlik.

Po tym mailu Artur Orzech zdecydował się zakończyć współpracę z Trójką. – Jestem na tyle dorosłym facetem, że nie pozwolę sobie na tego typu zachowania – mówi Artur Orzech. – Z powodu takiego miękkiego zastraszania rezygnuję ze współpracy z Programem III. Nie chcę z takimi ludźmi pracować – dodaje.

Artur Orzech w radiowej Trójce pracował od 2001 roku. Prowadził m.in. programy ”Orzech i reszta”, ”Prywatna kolekcja”. Ostatnio był gospodarzem audycji ”Trzy kontynenty” i ”Zaraz wracam”. Co roku dla TVP relacjonuje Konkurs Piosenki Eurowizji.

(KOZ, 14.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Listopad 14, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wieloletnia dziennikarka IAR nie ugięła się, więc teraz archiwizuje dźwięki

Edytorka Informacyjnej Agencji Radiowej Dorota Nygren, która w informacji o akcie agresji wobec księdza z Włoch nie podała narodowości napastnika, została przeniesiona do działu dokumentacji IAR.

Z naszych informacji wynika, że do obowiązków Doroty Nygren będzie teraz należało archiwizowanie tzw. dźwięków.

Jak informowaliśmy, Nygren 2 września br. w informacji o mężczyźnie, który opluł i próbował obrabować na północy Włoch 97-letniego księdza Antonio Bottoglia, nie podawała jego narodowości. Dyrektor IAR Paweł Piszczek wezwał ją na rozmowę. Nygren tłumaczyła dyrekcji Agencji, że w tym przypadku narodowość sprawcy nie miała znaczenia. W kolejnej rozmowie dyrektor Piszczek nakazał dziennikarce publikowanie narodowości w każdej sytuacji, jeśli sprawa będzie dotyczyła przestępczości. Nygren odmówiła, bo uznała, że niekiedy byłoby to działanie dyskryminacyjne. Piszczek  stwierdził, że w takim razie dziennikarka może spodziewać się zwolnienia. Ostatecznie  Nygren trafiła do działu dokumentacji.

Rzeczniczka Polskiego Radia Małgorzata Kaczmarczyk nie odpowiedziała nam w poniedziałek na pytanie o powody zmiany zakresu obowiązków Doroty Nygren.

Dorota Nygren ostatnio była w IAR edytorką, wcześniej przygotowywała i prowadziła serwisy dla Programu II Polskiego Radia i wiadomości sprzedawane rozgłośniom lokalnym. Z Polskim Radiem związana jest od końca 1999 roku (z przerwą na pracę producenta krajowego w TVN 24). Wcześniej była m.in. dziennikarką Polskiej Agencji Prasowej i RMF FM.

(KOZ, 14.11.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY