Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 29, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grzegorz Sroczyński o odejściu z "Gazety Wyborczej": "Odchodzę ku uldze niektórych"

Grzegorz Sroczyński jest laureatem Grand Press za wywiad z Marcinem Królem (fot. archiwum prywatne)

Grzegorz Sroczyński, nagradzany publicysta "Gazety Wyborczej" (Agora SA), rozstaje się redakcją. Nadal będzie prowadził audycję w radiu Tok FM (Agora SA, Polityka).

Grzegorz Sroczyński, nagradzany publicysta "Gazety Wyborczej" (Agora SA), rozstaje się redakcją. Nadal będzie prowadził audycję w radiu Tok FM (Agora SA, Polityka).

Żegnając się dziś na Facebooku Grzegorz Sroczyński napisał m.in. "Przez osiemnaście lat pracy tutaj robiłem już chyba wszystko: pisałem teksty własne, redagowałem teksty cudze, skracałem, ciąłem, dopisywałem, ściągałem na minus pięć, dmuchałem na plus osiem, liczyłem konary, kręciłem czoła oraz wydębiałem zajawki z gospo". (...) "Dziś melduję wykonanie zadania i odchodzę ku uldze niektórych. Zostawiam w Gazecie wielu przyjaciół, troje wybitnych redaktorów oraz fantastyczny odmłodzony zespół, który - mam nadzieję - przeprowadzi Wyborczą przez trudne czasy, rozrusza ją ideowo oraz będzie jej robił rozmaite psikusy. Na razie nie wiem, gdzie będzie można mnie czytać. Słuchać można co niedzielę po 9-tej w TOK FM w audycji "Świat się chwieje".

Grzegorz Sroczyński wypowiedzenie złożył 27 września br. i obecnie jest na urlopie.- To przemyślana decyzja – mówi w rozmowie z "Presserwisem" Sroczyński, ale powodów rozstania z "GW" nie ujawnia. - Dzięki "Wyborczej", również ostrym sporom z nią, wiele się nauczyłem i teraz chcę iść dalej. "Gazecie" życzę dobrze, bo jest polskiej debacie publicznej potrzebna – stwierdza.
Grzegorz Sroczyński pracę rozpoczął w dzienniku "Życie". Od 1999 roku związany jest z Agorą. Początkowo pracował w dziale reportażu "Gazety Wyborczej". Przez około dwa lata był też szefem marketingu i działu promocji nakładu. Następnie był redaktorem w działach gospodarczym i krajowym "GW". Przez ostatnie sześć lat pisał felietony i przeprowadzał wywiady do "Dużego Formatu" oraz "Magazynu Świątecznego".
Jest laureatem wielu nagród dziennikarskich, w tym Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego 2014 (za cykl rozmów m.in. z Marcinem Królem, Janem Krzysztofem Bieleckim). Za wywiad "Byliśmy głupi" z Marcinem Królem Sroczyński zdobył także Grand Press 2014. Za rozmowę z prof. Karolem Modzelewskim "Wkurzył się Pan? Świetnie!" otrzymał Nagrodę im. Barbary N. Łopieńskiej.

Grzegorz Sroczyński nadal będzie prowadził niedzielną audycję "Świat się chwieje" w Tok FM (Agora, Polityka). Planów zawodowych jednak nie zdradza. - Rozważam różne propozycje – mówi tylko.

(IKO, 29.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.