Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 13, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bauer zwalnia zespół miesięcznika ”PC Format”

Wydawnictwo Bauer zamyka warszawską redakcję miesięcznika komputerowego ”PC Format” i rozstaje się z naczelnym tytułu Markiem Konderskim redaktorem naczelnym - poinformował serwis Wirtualnemedia.pl.

Według serwisu, redakcja ”PC Format” zostanie przeniesiona do Wrocławia i wspólnie z zespołem ”CD Action” utworzy redakcję magazynów komputerowych. Pracę traci cały warszawski zespół ”PC Format”, ale mają oni otrzymać propozycję zatrudnienia we Wrocławiu.

Z "PC Format" żegna się również redaktor naczelny Marek Konderski, który kierował miesięcznikiem od grudnia 2009 roku. Wcześniej był naczelnym wydawanego również przez Bauera miesięcznika komputerowego ”Next”.

Press

(KOZ, 13.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 13, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wyroki w lokalu PAP, czyli infamia według Świrskiego

Maciej Świrski - wiceszef rady nadzorczej PAP - jest jednocześnie w zarządzie Polskiej Fundacji Narodowej i inicjatorem Społecznego Trybunału Narodowego

Maciej Świrski z zarządu Polskiej Fundacji Narodowej odpowiedzialnej za polityczną kampanię "Sprawiedliwe sądy" jest inicjatorem powstania Społecznego Trybunału Narodowego. Trybunał ten wydaje społecznie wyroki infamii na byłych działaczy komunistycznych. A wyroki ogłasza się w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej - gdzie Świrski jest wiceprzewodniczącym rady nadzorczej. Wraz z nim udziela się w Trybunale dyrektor publicystyki Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Tadeusz M. Płużański.

O szczegółach kampanii PFN promującej PiS-owską reformę wymiaru sprawiedliwości na konferencji 8 września - zorganizowanej w sali konferencyjnej PAP - informował dziennikarzy m.in. Maciej Świrski. Wtedy występował jako członek zarządu Polskiej Fundacji Narodowej.

Prezes PAP Artur Dmochowski pytany przez "Presserwis", czy Świrski - jednocześnie członek rady nadzorczej PAP - powinien angażować się w działalność Fundacji promującej rząd, odmówił odpowiedzi.

Tymczasem Maciej Świrski - jako były prezes Reduty Dobrego Imienia - stoi też za inicjatywą powołania Społecznego Trybunału Narodowego. Do tej pory Trybunał zebrał się dwa razy: 9 lutego br. i 30 maja br. Oba spotkania odbyły się także w sali konferencyjnej PAP. Podczas pierwszego posiedzenia Trybunał ogłosił infamię, czyli utratę czci i dobrego imienia, Bolesława Bieruta i Stefania Michnika; w maju orzekł infamię wobec Władysława Gomułki i Zbigniewa Domino.

- PAP wynajmowała salę na wskazane konferencje na zasadach komercyjnych, odpłatnie. Koszty wynajęcia sali były zgodne z cennikiem - informuje Artur Dmochowski.

Jako pierwsza o sprawie napisała "Gazeta Wyborcza" 12 września br., twierdząc, że Świrski wydaje wyroki w Trybunale. Jednak jego nazwisko nie figuruje pod żadnym z nich.

Według naszych informacji w Trybunale udziela się też inny pracownik mediów narodowych: Tadeusz M. Płużański. Płużański od lipca br. pełni funkcję dyrektora publicystyki w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej TVP. To właśnie Płużański 30 maja br. podczas obrad w sali konferencyjnej PAP wnioskował o infamię dla działacza komunistycznego Zbigniewa Domino. - Oddzielam te dwa stanowiska. Działalność w Trybunale ma charakter społeczny - powiedział Płużański "Presserwisowi". Jest on prezesem Fundacji "Łączka", która była również inicjatorem powołania Trybunału.
Z Maciejem Świrskim nie udało się nam skontaktować.  

(Mackuch, 13.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo