Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 27, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radosław Brzózka przygotowuje do internetu "Projekt Alfa"

Radosław Brzózka (fot. Beax / wikipedia.org)

Radosław Brzózka, prowadzący program TVP 1 "Jak to działa?", przygotowuje program do internetu. Jego roboczy tytuł to "Projekt Alfa".

- To nie będzie internetowy wideoblog, tylko profesjonalny program telewizyjny do oglądania w internecie. Chcemy w nim popularyzować naukę w stylu "Top Gear" - zapowiada Radosław Brzózka. Będzie go prowadzić z dwoma blogerami zajmującymi się nauką, Brzózka ich nazwisk na razie nie chce ujawnić. Zwiastun programu ma być zrobiony za pieniądze ze zbiórki  crowdfundingowej. - Potem chcemy nagrać pilota i będziemy szukać partnerów finansowych - mówi Brzózka.

Mimo udziału w kampanii reklamowej nowej serii gier Trefla Brzózka nadal będzie obecny na antenie TVP 1. We wrześniu rusza emisja nowych odcinków programu "Jak to działa?" - dziewięć odcinków przygotowano do ramówki jesiennej i cztery do wiosennej. Emisję zaplanowano na środy przed południem. - TVP nie ma nic przeciwko mojej współpracy z firmą Trefl. Jest ona często obecna na wydarzeniach organizowanych przez telewizję publiczną - zapewnia Brzózka.

(Mackuch, 27.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 28, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sobotni program śniadaniowy i filozoficzny show wśród nowości TVP Kultura

Jakub Moroz i Krzysztof Kłopotowski dotychczas prowadzili w TVP Kultura program "Tanie dranie" (screen Tvp.pl)

Do jesiennej ramówki TVP Kultura trafią nowe programy o literaturze, filozofii, kinie i muzyce.

W soboty o godz. 11 (od 2 września br.) TVP Kultura emitować będzie program śniadaniowy ”Kierunek kultura”, który ma być realizowany na żywo w różnych częściach kraju. Poprowadzą go: Tomasz Kempski, Jakub Dybek, Karolina Skrzyńska i Małgorzata Nieciecka-Mac.

Barbara Schabowska poprowadzi magazyn literacki ”Zakładka” (w czwartki o 22.25, od 7 września). Prowadząca zaprezentuje widzom nie tylko nowości i premiery wydawnicze – omówi też adaptacje dzieł literackich. W każdym odcinku pojawią się goście.

Nowością będzie też magazyn filozoficzny ”Kronos” (co dwa tygodnie w poniedziałki ok. godz. 22, od 2 października). Ma to być filozoficzny show oparty na osobowościach prowadzących – prof. Piotra Nowaka i Ivana Dimitrijevicia, którzy będą prowokować do dyskusji zaproszoną do studia publiczność (studentów filozofii).

Z kolei Jakub Moroz i Krzysztof Kłopotowski będą gospodarzami programu filmowego ”Dranie w kinie” (w soboty o 18.20, od 2 września). W każdym odcinku omówią trzy premiery zarówno kina artystycznego, jak i mainstreamowego.

W odpowiedzi na inicjatywę Rok Rzeki Wisły 2017 powstał program ”Vistuliada” (w niedziele o 11, od 1 października). Prowadzące – Małgorzata Nieciecka-Mac i Cecylia Malik – będą rozmawiać z przyrodnikami, podróżnikami, artystami i historykami, którzy tworzą i działają nad Wisłą.

Ponadto TVP Kultura pokaże cykl ”Dziennik filozofa” (w dni powszednie o 8, od 6 września). 

W ramówce stacji znajdą się również nowe pasma filmowe i z muzyką klasyczną.


(KOZ, 28.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.