Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 20, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Przewodniczący KRRiT ogłasza, że TVN i Polsat są "zdefiniowane politycznie"

Witold Kołodziejski (screen za YouTube.com / kanał Polskie Radio)

Witold Kołodziejski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, w Polskim Radiu 24 w rozmowie z Dorotą Kanią zaprzeczył, że kierowany przez niego organ zamknie stacje komercyjne. Chce tego posłanka PiS Krystyna Pawłowicz.

Witold Kołodziejski, przewodniczący KRRiT, ujawnił, że Krajowa Rada przeanalizowała  relacje najważniejszych stacji telewizyjnych z blokowania przez posłów PO i Nowoczesnej mównicy w sali plenarnej Sejmu od połowy grudnia ub.r. do pierwszej połowy stycznia br.

Z analizy tej wynika, że materiały TVN, TVN 24 oraz "Wydarzenia" Polsatu są "agresywne" i "jednostronne". "Powiem wprost: antyrządowe. Oczywiście nikt nie nakazuje tym stacjom, żeby były prorządowe, ale były zdefiniowane politycznie, to wyglądało dosyć wyraźnie" – powiedział na antenie Kołodziejski. Rzecznik prasowa KRRiT Teresa Brykczyńska przyznaje, że podobne analizy wciąż trwają, ale Krajowa Rada nie udostępnia nawet ich wstępnych wyników.

18 lipca br. posłanka PiS Krystyna Pawłowicz powiedziała w rozmowie z reporterem Onetu Jonaszem Jasnorzewskim: "Po wakacjach zajmiemy się wami". Wcześniej  Pawłowicz napisała na Facebooku, że media komercyjne "podkręcają emocje nienawiści, instruują na bieżąco bojówki i chuliganerię zbowidowsko-lewacką" i pytała, czy "obalenie legalnych władz jest zadaniem dopuszczonym koncesjami na nadawanie programów rtv".

(JOK, 20.07.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.