Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 03, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jacek Gasiński na czele projektu Eurozetu dofinansowanego przez Google

Szefem projektu jest Jacek Gasiński (Fot. Eurozet)

Jacek Gasiński kieruje nowym serwisem Grupy Eurozet – Mamzdanie.pl, który startuje w poniedziałek 3 lipca. Internauci będą mogli w nim komentować bieżące wydarzenia w formie wypowiedzi wideo.

Od poniedziałku do piątku o godz. 7 na stronie Mamzdanie.pl pojawiać się mają wideomateriały dnia, w których dziennikarze będą prezentować wybrany aktualny problem społeczno-polityczny, budzący powszechne kontrowersje. Każdy z nich będzie przedstawiony w formie pytania. Użytkownicy serwisu będą mogli nagrać swoje opinie za pomocą aplikacji mobilnej (dostępnej na Androida i iOS), wybierając wcześniej opcję ”za” lub ”przeciw”. Ich materiały trafiać mają na stronę. Komentarze nagrywać będą również politycy i znane osoby. Z kolei w weekendy zostaną zaprezentowane najciekawsze nagrania z mijającego tygodnia.

– Jesteśmy przekonani, że stworzyliśmy miejsce, w którym jakościowe dziennikarstwo spotka się z internautami mającymi własne zdanie i niebojącymi się go wypowiadać wprost. Nasza formuła wideoopinii gwarantuje wyłączenie z dyskusji internetowych hejterów, którzy kryją się za pseudonimami – uważa Tomasz Sofuł, dyrektor działu online Grupy Eurozet.

Jak informowaliśmy, Eurozet na Mamzdanie.pl otrzymał wsparcie finansowe Google w ramach pierwszej edycji funduszu Digital News Inititive (między 50 a 300 tys. euro).
Liderem projektu Grupy Eurozet jest Jacek Gasiński, do połowy ub.r. korespondent TVP w Moskwie. Wcześniej był m.in. reporterem TVN 24 i ”Faktów” TVN. Producentem materiałów redakcyjnych będzie Marek Czunkiewicz, który objął jednocześnie stanowisko szefa działu wideo online w Grupie Eurozet. Czunkiewicz przez 26 lat pracował w TVP, m.in. jako wydawca i reporter ”Wiadomości” TVP 1. Zarówno Gasiński, jak i Czunkiewicz dołączyli do Eurozetu w marcu br.

(KOZ, 03.07.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.