Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 20, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Odpowiedź NC+ na projekt nowelizacji ustawy abonamentowej? Oferta dla seniorów

Tak reklamuje się NC+ (screen oferty z ncplus.pl)

Platforma NC+ przygotowała specjalną ofertę dla osób powyżej 75. roku życia. Promocja zbiega się w czasie z pracami nad nowelizacją ustawy abonamentowej, krytykowaną przez operatorów i klientów.

Rządowy projekt nowelizacji ustawy abonamentowej przewiduje, że poprawa poboru opłat abonamentowych ma nastąpić dzięki włączeniu dostawców telewizji płatnej (operatorów sieci kablowych i platform satelitarnych) do procesu rejestracji odbiorników oraz identyfikacji ich użytkowników. Operatorzy mieliby przekazywać Poczcie Polskiej informacje o swoich klientach. Projekt nowelizacji spotkał się z krytyką ze strony środowiska operatorów płatnej telewizji, a także samych klientów.

"Masz w rodzinie osobę w wieku 75 lat lub sam jesteś seniorem? Skorzystaj z wyjątkowej promocji jaką przygotowała platforma NC+" - zachęca operator. Zgodnie z obowiązującym prawem, osoby powyżej 75. roku życia są bowiem zwolnione z obowiązku płacenia abonamentu rtv.

W ramach nowej promocji osoby powyżej 75. roku życia przy zakupie dowolnego pakietu telewizji w NC+ otrzymają dostęp do kanałów HBO bez dodatkowych opłat na pół roku. - Ta oferta nie pojawia się bez kozery. Jest to gratka zwłaszcza tych, którzy przejmują się, że będą musieli płaci abonament rtv - przyznaje Paulina Smaszcz-Kurzajewska, dyrektor ds. komunikacji i PR w NC+.

Zgodnie z obowiązującym prawem, osoby powyżej 75. roku życia są bowiem zwolnione z obowiązku płacenia abonamentu rtv. Konsultanci niektórych operatorów podpowiadają swoim klientom, że mogą uniknąć płacenia, przenosząc usługi na osoby, które nie muszą go uiszczać.

(KOZ, 20.06.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.