Temat: spory sądowe

Dział: PRASA

Dodano: Luty 24, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sąd zdecydował, że „Newsweek” musi zamieścić sprostowanie Piotra Dudy

Okładka "Newsweek Polska" z września 2015 roku

Sąd Apelacyjny w Warszawie orzekł, że „Newsweek Polska” (Ringier Axel Springer Polska) musi opublikować sprostowanie dotyczące głośnych tekstów tygodnika o Piotrze Dudzie, przewodniczącym NSZZ „Solidarność”.

Sprawa dotyczy artykułu Wojciecha Cieśli i Michała Krzymowskiego „Hotel robotniczy”, który został opublikowany w „Newsweeku” we wrześniu 2015 roku. Dziennikarze opisali w nim pobyty Piotra Dudy w hotelu Bałtyk, gdzie doba w apartamencie kosztuje 1,3 tys. zł, a Duda miał płacić 85 zł bądź wcale. W artykule podano też, że część pracowników hotelu należącego do związku zawodowego była zatrudniona na umowach śmieciowych. Piotr Duda oraz Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe „Dekom”, którego członkiem rady nadzorczej jest Duda, domagali się od Tomasza Lisa, redaktora naczelnego „Newsweeka”, opublikowania sprostowań. Redakcja odmówiła, a wnioskujący wystąpili ze swoimi żądaniami do sądu. Warszawski Sąd Okręgowy najpierw oddalił żądanie „Dekomu” (9 marca ub.r.), a 18 marca ub.r. także Piotra Dudy.
W czwartek 23 lutego br. Sąd Apelacyjny uznał, że "Newsweek" ma zamieścić sprostowanie Piotra Dudy i zwrócić 2 tys. zł tytułem kosztów procesu. W sprostowaniu Duda pisze m.in., że nieprawdą jest, iż bywał on w ośrodku kilka razy prywatnie, ponieważ prywatnie był tylko raz.

(IKO, PAP, 24.02.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.