Temat: pożegnanie

Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 11, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Zygmunt Moszkowicz - filar, symbol i dobry duch zespołu Interii

Zygmunt Moszkowicz (fot. materiały Interii)

W nocy z 10 na 11 stycznia 2016 roku zmarł Zygmunt Moszkowicz, zastępca redaktora naczelnego Interii. Miał 61 lat. 

- Dla Zygmunta zawsze najważniejszy był człowiek. Był z nami od zawsze i na zawsze z nami zostanie – mówi Krzysztof Fijałek, redaktor naczelny Interii.
"Myślisz »Interia« - mówisz »Dzimek« - dla wielu obecnych i byłych pracowników portalu był jego filarem, symbolem i dobrym duchem. Służył nam radą, doświadczeniem, wspierał, ale i ganił, ale tylko wtedy, kiedy na to zasłużyliśmy. Był sprawiedliwy i wyrozumiały" - wspomina Moszkowicza redakcja Interii w tekście pożegnalnym.
Moszkowicz z portalem był związany od 2000 roku (serwis powstał w 1999 roku). Zaczynał jako redaktor serwisu Fakty, organizując całą redakcję portalu. Był sekretarzem redakcji, dyrektorem serwisów informacyjnych, a następnie przez wiele lat zastępcą redaktora naczelnego i szefem zespołu wydawców strony głównej. Wcześniej pracował w studenckim Radiu Centrum, Ośrodku Kultury Scena Ludowa, a od 1990 roku jako sekretarz redakcji w "Czasie Krakowskim". Współpracował z "Super Expressem". Prowadził też zajęcia z dziennikarstwa internetowego na Uniwersytecie Papieskim im. Jana Pawła II w Krakowie.

(JM, 11.01.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.