Temat: wolność słowa

Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 08, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

„Gazecie Wyborczej" wolno pisać o Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych

Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił 7 września br. wniosek Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych o zabezpieczenie powództwa. Spółka skarbu państwa domagała się, aby sąd zabronił "Gazecie Wyborczej" i innym mediom należącym do Agory SA publikowania przez rok tekstów na temat PWPW.

W marcu br. "Gazeta Wyborcza" zamieściła artykuł o sytuacji w PWPW po tym jak jej prezesem został Piotr Woyciechowski, bliski współpracownik ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Informowano w nim m.in. o organizacji mszy dla pracowników w intencji nowego zarządu. Za ten tekst PWPW pozwała Agorę i złożyła  wniosek o zabezpieczenie powództwa. Domagała się zakazu publikowania przez rok jakichkolwiek informacji na temat PWPW. Wniosek uzasadniła m.in. publikacją tygodnika „Newsweek Polska" .
"GW" podaje, że Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował o oddaleniu wniosku PWPW, bo nie dopatrzył się uprawdopodobnienia, że po stronie powoda istnieje interes prawny w uzyskaniu takiego zabezpieczenia. Ta decyzja sądu nie jest prawomocna.

PRZECZYTAJ TEŻ: Co o zachowaniu PWPW wobec "Newsweeka" sądzą dziennikarze.

(08.09.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.