Temat: prasa

Dział: KSIążKI

Dodano: Lipiec 08, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

„Świat się chwieje. 20 rozmów o tym, co z nami dalej”

Press

Grzegorz Sroczyński
Agora SA
Warszawa 2015

Niektóre z wywiadów Sroczyńskiego po publikacji w „Gazecie Wyborczej” odbiły się głośnym echem (z Janem Krzysztofem Bieleckim, Karolem Modzelewskim czy Januszem Filipiakiem). Ale dopiero czytane jeden po drugim zachwieją wiarą najzagorzalszego liberała w wolny rynek. Grzegorz Sroczyński ma 42 lata. Rozprawia się ze swoimi dotychczasowymi poglądami, że sam rynek i wzrost PKB rozwiążą za nas wszystkie problemy społeczne. W to samo wierzy większość dobrze sytuowanych 40-latków, którzy skorzystali na transformacji gospodarczej zapoczątkowanej przez reformy Leszka Balcerowicza. Wielu po przeczytaniu tej książki zostanie z tej wiary brutalnie odartych. Odezwie się w nich sumienie.

Wywiady są podzielone na trzy części: Wolność, Równość, Braterstwo. Z tych trzech wartości republikańskich w III RP najlepiej udało nam się to pierwsze. Z wolności korzystają wszyscy, także ogoleni na łyso czyściciele kamienic i odzyskiwacze pożydowskiego mienia, którzy nie mają nic wspólnego z jego prawowitymi właścicielami. Bardzo źle jest z równością, a braterstwo to w Polsce w ogóle utopia. Te wywiady nie pozostawiają wątpliwości, dlaczego w ostatnich wyborach Polacy zagłosowali na hasła Prawa i Sprawiedliwości.

GK

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.