Temat: studia produkcyjne

Wydanie: STUDIA PRODUKCYJNE 2019

PAPAYA FILMS

KACPER SAWICKI managing partner & executive producer

ADRES, KONTAKT

00-317 Warszawa
ul. Wiślana 8
+48 22 875 30 80
office@papaya-films.com

OSOBA ZARZĄDZAJĄCA

Kacper Sawicki – managing partner & executive producer

ROK POWSTANIA: 2006

LICZBA PRACOWNIKÓW: 94

LICZBA DNI ZDJĘCIOWYCH W 2018 ROKU: 270

KRÓTKO O FIRMIE

Papaya Films to społeczność producentów i twórców, którzy postanowili zmienić branżę filmową i reklamową oraz media, tworząc kreatywne i efektywne treści. Społeczność otwarta i egalitarna, w której nadrzędnymi wartościami są osobowość i kreacja. Papaya Films to dom produkcyjny tworzący reklamy, teledyski, czołówki do filmów, oprawę do gier komputerowych, live sessions, obrandowany kontent na zamówienie agencji reklamowych i klientów. Ma oddziały w Warszawie, Londynie i Nowym Jorku.

ZASOBY WŁASNE:

Utalentowany team produkcyjny i rozwiązania technologiczne dla produkcji oparte na sztucznej inteligencji. Dwa portale internetowe: Papaya.Rocks i Papaya Young Directors oraz platforma e-learningowa Papaya Films Academy, będąca zapleczem dla działań edukacyjnych w obszarze filmu i reklamy.

MODEL WSPÓŁPRACY Z REŻYSERAMI:

Umowy na wyłączność z reżyserami: Antoni Nykowski, Bartosz Dombrowski, Karolina Lewicka, Julia Rogowska, Arek Żyłka, Tomek Knittel, Daniel Jaroszek, Jan Foryś, Weronika Ławniczak, Maria Makowska, Marta Kacprzak, Magda Zielińska, Kasia Sawicka, Kamila Tarabura, Weronika Tofilska, Torbjorn Martin, Samuel Bennetts, Brent Bonacorso.

Umowy na reprezentację z fotografami: Szymon Świętochowski, Daniel Jaroszek, Weronika Ławniczak, Robert Ceranowicz, Paula Patocka, Małgorzata Popinigis.

Umowy na reprezentację operatorów obrazu: Michał Dąbal, Kamil Płocki, Arek Żyłka, Patryk Kin, Michał Dymek, Tomek Ziółkowski, Mateusz Kanownik, Michał Palikot.

ZAUFALI NAM:

•McDonald’s
•ING Bank Śląski
•Play
•Rossmann
•Toyota
•DDB Warszawa
•Brain
•Grandes Kochonos
•Saatchi & Saatchi IS
•VMLY&R

PRODUKCJE POZAREKLAMOWE

•Papaya Young Directors 2019. Szósta edycja konkursu dla młodych reżyserów, pierwsza w wydaniu międzynarodowym. 18 filmów i teledysków dla firm: Allegro, BNP Paribas, Coca-Cola, Decathlon, Desperados, Durex, McDonald’s, Nationale Nederlanden, Grupa Żywiec.

•Papaya Films Original Series „Lust For Life” 2019. Seria filmów krótkometrażowych zrealizowana w USA, Argentynie, Meksyku, Rosji i Polsce z najbardziej obiecującymi młodymi filmowcami na świecie.

•Papaya.Rocks 2019. Portal filmowo-lifestylowy z publikacjami m.in. Sylwii Chutnik, Olgi Drendy i Łukasza Orbitowskiego, generujący ponad 100 tys. wizyt miesięcznie.

NAJCIEKAWSZA REALIZACJA

Press

TYTUŁ: „KULA”
ROK PRODUKCJI: 2018
KLIENT: MCDONALD’S

Niecodzienny przykład kompleksowej realizacji kampanii, która łączy live event i dokumentację filmową. Razem z McDonald’s i agencją DDB Warszawa zbudowaliśmy na placu Zamkowym w Lublinie śnieżną kulę, a w jej środku zimową restaurację. Ta bajkowa instalacja była miejscem wyjątkowego eventu, w którym spontanicznie wzięło udział ponad 1,5 tys. lublinian. Wyzwaniem dla producenta było zorganizowanie eventu i planu zdjęciowego w magicznej kuli, do której mogą wejść ludzie i dobrze się bawić. Dodatkowym elementem był film mający uchwycić magię tych wydarzeń i dobrze to zobrazować. Kula pełna śniegu zajmowała 2,7 tys. m3, powłoka kopuły liczyła 2 tys. m2. Kulę wypełniono prawie 500 kg śniegu. 18 armatek śnieżnych po naciśnięciu przez uczestnika zabawy wystrzeliwało śnieg na wysokość 12 m. W czasie jednej sesji w kuli armatki zużywały blisko 20 kg śniegu.

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.