Poczta Polska

W ODPOWIEDZI NA WYZWANIA


FUNDUSZ POMOCOWY POCZTY POLSKIEJ RUSZYŁ KILKA DNI PO TYM, JAK OKAZAŁ SIĘ POTRZEBNY

Pandemia COVID-19 sprawiła, że rok 2020 rok był czasem nadzwyczajnej próby dla wszystkich: zwykłych ludzi, instytucji publicznych, biznesu – zwłaszcza odpowiedzialnego i zrównoważonego. Poczta Polska już w marcu, czyli krótko po stwierdzeniu pierwszej fali zachorowań i po ogłoszeniu pierwszego lockdownu, podjęła działania organizujące pomoc najbardziej jej potrzebującym.

W tym celu zarząd Poczty Polskiej i Fundacja Poczty Polskiej utworzyły Fundusz Pomocowy zasilany składkami darczyńców oraz celowymi wpłatami podmiotów z Grupy Poczty Polskiej. Jego zadaniem stało się wsparcie pracowników Grupy oraz instytucji państwa walczących z pandemią. Pomocy ze środków własnych Fundacji udzielono osobom, które zostały doświadczone ciężkim przebiegiem choroby wskutek zakażenia COVID-19, wyszły z niej bardzo osłabione, ze znacznymi uszkodzeniami płuc lub innych narządów. Otrzymały one środki finansowe na dofinansowanie do leków, badań, rehabilitacji, zabiegów medycznych, sprzętu rehabilitacyjnego. Pomocą Funduszu objęto również rodziny chorych, jak i zmarłych wskutek zakażenia COVID-19 pracowników Grupy Poczty Polskiej. Tą formą pomocy objęto łącznie 24 osoby; w grupie tej znalazły się dzieci zmarłych wskutek zakażenia koronawirusem.

Press

Z kolei w ramach akcji specjalnej wspierania instytucji państwa walczących z pandemią zakupiono specjalistyczny sprzęt medyczny, tzw. analizator immunologiczny, dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku oraz dofinansowano zakup wyposażenia dla zakładów opieki zdrowotnej w Dąbrowie Górniczej, Łodzi, Nowym Tomyślu, Nisku, Częstochowie, Rykach, Warszawie i we Wrocławiu. Środki te przeznaczone zostały m.in. na nowo otwarte laboratorium analiz do oznaczania koronawirusa, zakup środków ochrony osobistej oraz system jazdy do komory izolacyjnej, służący do transportu pacjentów. Wsparcie finansowe dla instytucji było możliwe dzięki celowym wpłatom przekazanym przez podmioty z Grupy Poczty Polskiej.

Press

KONTAKT

Michał Szustak
menedżer ds. zarządzania relacjami z pracownikami
[email protected]
tel. 887 333 418

EFEKTY

24 OSOBY OBJĘTO POMOCĄ FINANSOWĄ dla pracowników, którzy najciężej przeszli COVID-19 i rodzin tych, którzy zmarli z powodu tej choroby

413 360,68 ZŁ TO WARTOŚĆ POMOCY przekazanej placówkom medycznym; w tym jest wartość analizatora (333 360,68 zł) i darów dla ośmiu szpitali (po 10 tys. zł)

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.