Ergo Hestia

CO ZROBIĆ, BY KLIENT ZAMIENIŁ AUTO NA ROWER

ZAMIAST SAMOCHODU ZASTĘPCZEGO PO KOLIZJI MOŻNA OTRZYMAĆ ROWER NA WŁASNOŚĆ. PROGRAM ERGO HESTII OPRÓCZ TEGO, ŻE DLA UCZESTNIKA JEST PO PROSTU KORZYSTNY, MA REALNY WPŁYW NA REDUKCJĘ EMISJI CO2

Jako przyjazne środowisku towarzystwo ubezpieczeń wspieramy różnego rodzaju inicjatywy rowerowe – od opłacenia obiadów pracownikom dojeżdżającym do pracy jednośladem, po udział w rowerowych rywalizacjach. Projekt „Rower na zawsze” jest przykładem dostosowania najważniejszego procesu biznesowego firmy ubezpieczeniowej – likwidacji szkód – tak, aby był jak najbardziej przyjazny środowisku.

Akcja ma na celu redukcję negatywnego wpływu transportu samochodowego na środowisko, głównie emisji CO2. Polega na zachęcaniu poszkodowanych w zdarzeniach komunikacyjnych objętych ubezpieczeniem OC, by na czas naprawy auta zamiast samochodu zastępczego wybrali rower, który otrzymają na własność w ramach odszkodowania. W ten sposób z jednej strony osiągamy efekt w postaci mniejszej emisji CO2 do atmosfery (w 2020 roku – o ok. 15,9 t), z drugiej zaś efekt edukacyjny, bo nawet ci, którzy ostatecznie z oferty nie skorzystają, dowiadują się od nas, jak ważna jest ochrona środowiska. Ponadto projekt realizuje co najmniej dwa cele SDG: Cel 13. – działania w dziedzinie klimatu oraz Cel 17. – partnerstwa na rzecz celów.

Projekt realizowany jest od 2018 roku we współpracy z największym polskim producentem rowerów – firmą Kross, która na potrzeby programu dostarcza rowery marki Kross i Le Grand. Rower na zawsze doskonale wpisał się w warunki obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa. W tym czasie zapotrzebowanie na jednoślady znacznie wzrosło, co sprawiło, że akcja stała się jeszcze popularniejsza wśród poszkodowanych z OC. W rezultacie tylko w 2020 roku do atmosfery wyemitowano o ok. 15,9 t CO2 mniej – taka ilość zanieczyszczeń nie trafiła w powietrze dzięki osobom, które zdecydowały się, by w czasie naprawy samochodu jeździć rowerem. Jako że z pewnością korzystali z nich również po odzyskaniu samochodów, skala redukcji emisji CO2 była z pewnością jeszcze większa.

Press

KONTAKT

Katarzyna Szulc
dyrektor Biura Komunikacji ERGO Hestii
tel. 727 024 266
[email protected]

EFEKTY

OK. 15,9 T CO2 NIE TRAFIŁO DO ATMOSFERY w 2020 roku dzięki temu, że poszkodowani skorzystali z rowerów w czasie, gdy ich pojazdy były naprawiane

1,2 TYS. ROWERÓW NA WŁASNOŚĆ wydała w ramach programu ERGO Hestia

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.