Amazon

PRZESTRZEŃ DO ATRAKCYJNEJ NAUKI

DZIĘKI ZAJĘCIOM W STEM KINDLOTEKACH DZIECI ZDOBYWAJĄ W PRAKTYCZNY SPOSÓB KOMPETENCJE PRZYSZŁOŚCI

 

Amazon podchodzi z sercem i pasją do pomagania. Od początku obecności w Polsce działa na rzecz lokalnych społeczności wszędzie tam, gdzie powstały centra logistyczne i gdzie mieszkają pracownicy firmy. Dzięki ich zaangażowaniu w projekty społeczne firma ma realny wpływ na poprawę jakości życia w regionach, w których jest obecna.

Amazon, będąc liderem innowacyjnych rozwiązań w zakresie technologii informacyjnych, dzieli się wiedzą z otoczeniem. Tak jak w projekcie STEM Kindloteka. Jest to program edukacyjny realizowany od 2019 roku przez Amazon i Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog, skierowany m.in. do uczniów i nauczycieli. Jego celem jest stwarzanie – poprzez dostarczanie nowoczesnych narzędzi, szkoleń i programów – możliwości do zdobywania kompetencji przyszłości. Co oznacza skrót STEM? To połączenie czterech zagadnień: Science (nauka), Technology (technologia), Engineering (inżynieria) i Math (matematyka). W ramach programu łączone są różnorodne aktywności z zakresu tych czterech nauk, dzięki czemu uczniowie zdobywają wiedzę w bardzo praktyczny sposób.

Stacjonarne STEM Kindloteki to specjalnie zaaranżowane przestrzenie stworzone do czytania, przeprowadzania zajęć programistyczno-robotycznych, majsterkowania, muzykowania, odkrywania i doświadczania. Zajęcia prowadzone są przez przeszkolonych nauczycieli, bibliotekarzy i edukatorów na bazie przygotowanych scenariuszy, z uwzględnieniem potrzeb danej społeczności.

STEM Kindloteki powstają w całej Polsce – w szkołach, centrach kultury i bibliotekach wokół centrów logistycznych Amazon, by wesprzeć lokalne społeczności. Do tej pory Amazon utworzył ich w całej Polsce 37. Do prowadzenia zajęć przeszkolono 1470 osób.

W trakcie pandemii, w związku z koniecznością zachowania dystansu i czasowym zakazem organizowania wieloosobowych spotkań, zajęcia w STEM Kindlotekach zastąpiły bezpłatne warsztaty online. Prowadziło je dziewięciu przygotowanych do tego trenerów. Z tej formy wspierania rozwoju skorzystało od marca 2020 do maja 2021 roku 36 953 dzieci – w tym 1524 niesłyszących lub słabosłyszących – oraz 1745 dorosłych. Zarejestrowane materiały edukacyjne udostępnione na kanale Amazon STEM Kindloteka w serwisie YouTube odtworzono 2 314 247 razy.

Press

KONTAKT

[email protected]

EFEKTY

36 953 DZIECI I 1745 DOROSŁYCH wzięło udział w internetowych warsztatach STEM Kindloteki zorganizowanych od marca 2020 do maja 2021 roku

2 314 247 RAZY ODTWORZONO MATERIAŁY EDUKACYJNE przygotowane w ramach projektu, udostępnione na YouTubie

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.