LPP - Wsparcie szyte na miarę

OD 2018 ROKU DZIAŁANIA SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI BIZNESU LPP KONTYNUUJE JEJ NOWO UTWORZONA FUNDACJA

Fundacja LPP istnieje od grudnia 2017 roku i od tego czasu kontynuuje dotychczasowe działania prospołeczne i prośrodowiskowe oraz charytatywne spółki LPP. Skupia się na wspieraniu osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, głównie dzieci i  młodzieży, na projektach pomocy ludziom w trudnej sytuacji życiowej oraz na ochronie zdrowia. Fundacja decyduje się przede wszystkim na przedsięwzięcia długofalowe, dopasowane do potrzeb, które będą kompleksowo i efektywnie rozwiązywać problemy społeczne.

Już podsumowanie pierwszego roku działalności Fundacji pokazuje, jak szeroki jest zakres jej działania. Większość projektów to kontynuacja przedsięwzięć realizowanych przez LPP, choć są i nowe: od lipca 2018 roku Fundacja organizuje we współpracy z marką Reserved w jej 20 największych salonach stałą zbiórkę odzieży używanej, która trafia do Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta prowadzącego noclegownie w całym kraju. Do tej pory udało się zebrać prawie 500 kg używanych tekstyliów. Efekty zbiórki uzupełniają pomoc rzeczową dla potrzebujących. W 2018 roku Fundacja przekazała 91 podmiotom ponad 77,5 tys. sztuk odzieży o wartości przekraczającej 1 mln zł.

Press

Ponadto organizacja sfinansowała wypoczynek letni dla ponad 50 dzieci i młodzieży w Gdańsku i Krakowie. Ufundowała stypendia dla 42 podopiecznych Funduszu Dzieci Osieroconych z Pomorza i Małopolski. Zakupiła materiały multimedialne dla szkoły podstawowej sąsiadującej z siedzibą firmy. Wsparła też organizację świątecznego eventu dla lokalnej społeczności. Na te i inne działania prospołeczne, podejmowane we współpracy z organizacjami pozarządowymi, przeznaczono w 2018 roku w sumie 208 tys. zł.

Kolejne 257 tys. zł pozwoliły m.in. wesprzeć osoby zmagające się z ciężkimi chorobami, a także wyremontować Poradnię Leczenia Mukowiscydozy i Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dzieci w szpitalu Copernicus – w czym istotny udział mieli wolontariusze z LPP.

Zaangażowanie pracowników spółki miało ogromne znaczenie dla rozmiarów i efektów poszczególnych projektów realizowanych przez Fundację LPP. W sumie przepracowali oni w 2018 roku aż 850 godzin, aby nieść pomoc potrzebującym. Z kolei członkowie zespołu uprawiający aktywny tryb życia dołączyli do grupy LPP Team for Kids, która poprzez wyjeżdżone i wybiegane kilometry zbierała pieniądze dla podopiecznych domów dla dzieci z Gdańska i Krakowa. Fundacja LPP zamieniała każdy kilometr na złotówki. W ten sposób uzbierano 40 tys. zł.

W sumie Fundacja przekazała w ub.r. potrzebującym pomoc finansową i rzeczową o wartości 1,5 mln zł. W tym roku efekty jej działania z pewnością nie będą mniejsze.

Press

EFEKTY

1,5 MLN ZŁ WYNIOSŁA wartość pomocy pieniężnej i rzeczowej, którą Fundacja LPP przekazała potrzebującym w 2018 roku

500 KG UŻYWANEJ odzieży zebrano od lipca 2018 roku w salonach sieci Reserved i przekazano bezdomnym

850 GODZIN PRZEPRACOWAŁO w 2018 roku 150 wolontariuszy LPP w ramach autorskich programów społecznych

KONTAKT

Monika Szenfer
specjalista ds. projektów społecznych
Monika.Szenfer@lppsa.com

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.