Autostrada Wielkopolska - Bezpieczni dzięki technologiom

ZABAWA Z TABLETEM I W WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI MOŻE STAĆ SIĘ SKUTECZNĄ METODĄ KSZTAŁCENIA

W edukacji warto sięgać po to, co przykuwa uwagę uczniów. Na przykład po nowoczesne technologie i cyfrowy świat, jak to robi Autostrada Wielkopolska SA, realizując – już od kwietnia 2017 roku – program Autostrada do Szkoły.

Idea programu powstała po badaniach przeprowadzonych przez Ipsos wśród rodziców uczniów klas I–III szkół podstawowych. Wykazało ono, że istnieje silna potrzeba wsparcia dzieci w zakresie wiedzy o ruchu drogowym. Działania społeczno-edukacyjne skierowano do uczniów nauczania początkowego szkół z terenów woj. wielkopolskiego i lubuskiego, wzdłuż autostrady A2. Towarzyszą im inwestycje infrastrukturalne poprawiające bezpieczeństwo wokół szkół. Powstają kreatywne przejścia dla pieszych z wykorzystaniem bohatera kampanii – Zebry Zbyszka, nowe znaki drogowe, kocie oczka przy przejściach dla pieszych czy czerwone progi z masy chemoutwardzalnej w poprzek jezdni spowalniające pojazdy.

Press

W obszarze edukacyjnym program bazuje na nowoczesnych technologiach, czyli wirtualnej rzeczywistości, dzięki którym nauka przeradza się w ciekawą zabawę, stymulującą do większego zaangażowania. Podczas szkolnych lekcji za pomocą specjalnych gogli i autorskiej aplikacji uczniowie przenoszą się do wirtualnego miasta, w którym rozwiązują zadania z zakresu bezpieczeństwa na drodze. Przez aplikację prowadzi ich znajomy głos Jarosława Boberka, ambasadora programu (dubbingował m.in. króla Juliana w filmie „Madagaskar”). Podczas lekcji wykorzystywany jest także interaktywny stół iTable służący do poznania i utrwalenia znaków drogowych. Dzięki temu oraz dzięki sympatycznej postaci Zebry Zbyszka, która łączy wszystkie elementy programu, przyswajanie wiedzy odbywa się bardzo efektywnie. Zajęcia są całkowicie bezpłatne. Wystarczy zgłosić szkołę za pomocą formularza kontaktowego na stronie internetowej programu www.autostradadoszkoly.pl.

Ponadto dzieci mogą kontynuować naukę podczas kolejnych zajęć, których scenariusze nauczyciele znajdą również na internetowej platformie kampanii. Za realizację zajęć klasy zdobywają punkty, a na te, które uzyskają ich najwięcej, czekają atrakcyjne nagrody.

W ramach programu Autostrada Wielkopolska SA nawiązała współpracę z poznańską School of Form. Jej studentom powierzono opracowanie oryginalnych rozwiązań infrastrukturalnych: modernizacji przejść dla pieszych, sygnalizacji świetlnej, progów zwalniających. To właśnie podczas tych warsztatów studenci wymyślili bohatera kampanii, Zebrę Zbyszka, który pojawia się m.in. jako zebra namalowana przy przejściach dla pieszych w pobliżu szkół przypominająca: „spójrz w lewo, spójrz w prawo, spójrz w lewo – przechodź żwawo”.

Press

EFEKTY

150 SZKÓŁ z woj. wielkopolskiego i lubuskiego uczestniczyło do tej pory w programie Autostrada do Szkoły

10725 UCZNIÓW nauczania początkowego skorzystało z możliwości poznania zasad bezpieczeństwa drogowego z Zebrą Zbyszkiem

112 TYS. INTERNAUTÓW to zasięg uruchomionego w lutym br. profilu bohatera akcji, Zebry Zbyszka, na Facebooku

KONTAKT

Zofia Kwiatkowska
PR manager, rzeczniczka prasowa Autostrady Wielkopolskiej SA
tel. 608 479 541
z.kwiatkowska@mail.autostrada-a2.pl

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.