Temat: biura reklamy

Wydanie: BIURA REKLAMY 2023

Allegro Advertising

MARCIN BRUŚ group advertising director

Marcin Bruś
group advertising director

Krzysztof Andrzejczak
group advertising sales and business growth director

Paweł Kopacki
head of product and advertising excellence

Magdalena Milewska
head of ad strategy and special projects

Kontakt

ul. Wierzbięcice 1B
61-569 Poznań
[email protected]
Allegro.pl/reklama

W 2023 roku umacniamy te produkty i usługi, które służą markom i sprzedawcom.

Niepewność rynkowa sprawia, że rośnie potrzeba jasnego dowodu skuteczności inwestycji reklamowych. W przypadku marketplace przełożenie tych inwestycji na sprzedaż i wzrost jest szczególnie łatwe (np. poprzez miarę ROAS).

Oferujemy więcej powierzchni reklamowych, lepszych i coraz skuteczniejszych, które zamieniają klik w transakcję. Coraz łatwiej będzie osiągać cele sprzedażowe także dzięki kierowaniu ruchu spoza Allegro.

Fundamentem pozostają Allegro Ads, czyli szybko rosnąca reklama w modelu „self service”. Oferty sponsorowane to rozwiązanie wzmacniające sprzedaż, podczas gdy reklama graficzna pozwala na budowanie wizerunku marki w bardzo atrakcyjnych miejscach na całej ścieżce zakupowej klientów. Samodzielne prowadzenie działań w tym modelu odbywa się przy pełnej kontroli wydawanego budżetu i osiąganych rezultatów. W planach mamy również znaczące poszerzenie grona odbiorców komunikatów naszych reklamodawców m.in. o konsumentów z rynku czeskiego.

Aby ułatwić naszym partnerom efektywne prowadzenie działań reklamowych, planujemy też dalszy rozwój programu partnerskiego Allegro Ads Partners. Aktualnie skupia on już ponad 200 agencji obsługujących blisko 3 tys. klientów.

Obok rozwiązań self service realizujemy projekty specjalne, przeznaczone dla klientów o największych ambicjach, oczekujących wsparcia kreatywnego i strategicznego na najwyższym poziomie w obszarze sprzedażowym i wizerunkowym. Są to zarówno projekty specjalne, jak i działania pozwalające partnerom reklamowym na pełne wykorzystanie potencjału topowych wydarzeń Allegro do promocji własnych produktów, np. podczas Smart Week, Black Week czy kampanii świątecznej. W 2022 roku klienci zainwestowali w nie o 28 proc. więcej niż rok wcześniej, co potwierdza rosnące znaczenie rozwiązań szytych na miarę dla naszych partnerów, także tych, którzy nie prowadzą sprzedaży na Allegro.

MEDIA

Internet: Allegro.pl – liczba użytkowników: 18 462 654 miesięcznie, aplikacja Allegro – liczba użytkowników: 8 887 968 miesięcznie (Gemius/PBI, XI 2022)

Grupa Allegro należy do IAB Polska (członek zarządzający), IAA, Izby Gospodarki Elektronicznej

HIT 2022

Za nami bardzo intensywny i dobry rok. Allegro dało reklamodawcom dostęp do ponad 13,8 mln kupujących w Polsce. Pomimo dynamicznie zmieniającej się sytuacji społecznej i makroekonomicznej inwestycje reklamodawców w reklamę na Allegro rosną dynamicznie. W trzecim kwartale ub.r. wzrosły one ponad 30 proc. r./r., a liczba reklamodawców urosła dwucyfrowo.

Kluczowe dla rozwoju advertisingu na Allegro jest znaczne zwiększenie skuteczności reklam – przede wszystkim ofert sponsorowanych. Stało się to możliwe przede wszystkim dzięki usprawnieniu algorytmu wpływającego na dobór reklam oraz dzięki uruchomieniu nowych, skutecznych powierzchni reklamowych. Te zmiany wpłynęły znacząco na zwiększenie CTR i tym samym na wzrost ROAS reklamodawców. W rezultacie obserwujemy stały wzrost liczby reklamodawców korzystających z Allegro Ads.

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.