Wydanie: PRESS 11-12/2017

Zbiórka na reportera

We Włoszech dynamicznie rozwijają się platformy crowdfundingowe opłacające wyjazdy dziennikarzy

Do Afganistanu jeżdżę od 15 lat, od ataku na World Trade Center. W sumie byłam tam już 40 razy – opowiada Barbara Schiavulli, włoska reporterka wojenna, która relacjonuje wydarzenia na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Pakistan, Irak, Iran, Jemen... – Tym razem sprawa była bezprecedensowa. Jako pierwsza na świecie mogłam zrobić wywiad z afgańskim prezydentem Aszrafem Ghanim – mówi Barbara Schiavulli.

Sęk w tym, że nie miała pieniędzy na wyjazd. – Dziś kwoty, jakie media przeznaczają na wyjazdy zagraniczne reporterów, są znikome, więc wiedziałam, że w ten sposób nie uda mi się pokryć kosztów wyprawy. Sam przelot, zakwaterowanie, tłumacz na miejscu to niebagatelna suma. Dlatego zorganizowałam crowdfunding – kontynuuje Schiavulli.

Magdalena Wolińska-Riedi, Rzym

Aby przeczytać cały artykuł:

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.