media reklama
13.05.2021 czwartek
Press
PresserwisPrenumerataKsięgarniaReklamaKontakt
Grand Press Photo 2007
A A A Drukuj Opinia Wyślij
Pozostali członkowie jury
Jurorami Grand Press Photo są też: Wojciech Druszcz („Polityka”), Paweł Kopczyński (Agencja Reutera), Artur Pawłowski, Piotr Wójcik („Gazeta Wyborcza”).

Wojciech Druszcz („Polityka”) 
Fotografik i fotoreporter z 40-letnim stażem zawodowym. Pracował dla największych agencji fotograficznych: Agence France Presse, Agencji Reutera, Associated Press, Centralnej Agencji Fotograficznej, dla dzienników („Gazety Wyborczej”, „Rzeczpospolitej”, „Głosu Pracy”), tygodników („Kultura”, „Sportowiec”) - a ostatnio dla „Polityki”, gdzie przez wiele lat kierował działem foto. Swoje zdjęcia publikował m.in. w pismach: „Time”, „Newsweek”, „BuissnessWeek, „International Herald Tribune”, „The New York Times”, „The Washington Post”, „Le Figaro”.
Paweł Kopczyński (Agencja Reutera)
Jako fotoreporter zaczynał w 1987 roku. Robił zdjęcia dla „Życia Warszawy”, „Perspektyw”, Polskiej Agencji Prasowej, od 1995 roku jest w agencji Reuters. Dokumentował wojnę w byłej Jugosławii, kryzys w Kosowie, fotografował olimpiadę zimową czy zamieszki pomiędzy Indiami a Pakistanem. W latach 2000-2003 pracował w New Delhi jako szef fotografów na Południowo-Wschodnią Azję, potem przeniósł się do Londynu – gdzie odpowiadał za region Środkowo-Wschodniej Europy i Arfyki, a teraz pracuje w Berlinie – jest szefem fotografów w regionie Europy Centralnej.
Artur Pawłowski
Pracował jako fotoreporter w „Życiu Warszawy”, „Super Expressie”, „Spotkaniach”, „Wprost”, obecnie współpracuje m.in. z „National Geographic Polska”. Otrzymywał nagrody w Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej w latach 1992 i 1993. Był asystentem Josepha Czarneckiego przy realizacji albumu „The lost of Auschwitz”. Organizował autorskie wystawy, m.in. o polskich Cyganach.
Piotr Wójcik („Gazeta Wyborcza”)

W „Gazecie” pracuje od maja 1989 roku, najpierw na stanowisku fotografa, potem zastępcy kierownika działu foto, od kwietnia 2003 roku jest szefem tego działu. Był redaktorem albumu „Fotografie <<Gazety Wyborczej>>”. Jego zdjęcia były wielokrotnie nagradzane w Konkursach Polskiej Fotografii Prasowej. W 2000 roku wydał autorski album „Cyganie z obu stron Karpat”. 


(RG) 2007-05-16dodaj opinię : wyślij znajomemu : powrót
« poprzedni
Rusza trzecia edycja Grand Press Photo
następny »
Przewodniczący jury Grand Press Photo 2007 Jean-Marc Bouju, zwycięzca konkursu World Press Photo 2004
opinie
Nowa opinia
Aby post pojawił się na stronie niezbędne jest podanie treści i nicka.
Temat:
*Treść:
*Podpis: E-mail:
Press sp. z o.o. sp.k. nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i opinii zamieszczanych przez użytkowników wortalu press.pl. Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania (niepublikowania) postów, których treści zawierają wypowiedzi naruszające prawo (w szczególności przepisy wynikające z kodeksu cywilnego, ustawy o języku polskim, ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

grand press photo 2007

 

Lista zwycięzców

Rozmowa ze zwycięzcą 
 

historia kontrowersyjnego zdjęcia

 

Opinie jurorów

 

prasa o konkursie

 

jury

Przewodniczący Jean-Marc Bouju
Pozostali członkowie 
 

Materiały dla prasy

 

Wystawa w Poznaniu

 

wystawa w Bydgoszczy

 

sponsorzy

Press
www.press.pl
Press sp. z o.o. sp.k.
ul. Trybunalska 3
60-325 Poznań
Grand Press
www.grandpress.pl
Grand Press Photo
www.grandpressphoto.pl
Presserwis
www.presserwis.pl
Press Euro
www.presseuro.pl
Press Cup
www.presscup.pl
© Press sp. z o.o. sp.k. Za pozycjonowanie tego serwisu odpowiada Sunrise System.