media reklama
13.05.2021 czwartek
Press
PresserwisPrenumerataKsięgarniaReklamaKontakt
Grand Press Photo 2007
A A A Drukuj Opinia Wyślij
Rusza trzecia edycja Grand Press Photo
Już po raz trzeci miesięcznik ”Press” organizuje Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej - Grand Press Photo.

Już po raz trzeci miesięcznik ”Press” organizuje Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej - Grand Press Photo. W tym roku przewodniczącym jury jest francuski fotoreporter Jean-Marc Bouju, zwycięzca World Press Photo 2004.
Grand Press Photo 2007 to konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, agencjach fotograficznych oraz freelancerów. Jest to jedyny konkurs, za którym nie stoi redakcja bądź firma zatrudniająca fotoreporterów, a uczestnicy poddają się ocenie fachowca światowej klasy. Co roku bowiem przewodniczącym jury, do którego należy decydujący głos przy wyborze nagrodzonych prac – w tym Zdjęcia Roku - jest zwycięzca World Press Photo. W poprzednich dwóch edycjach jury przewodzili: włoski fotoreporter Francesco Zizola (zwycięzca World Press Photo 1997) i duński fotoreporter Claus Bjorn Larsen (zwycięzca World Press Photo 2000).
W tym roku przewodniczącym jury jest wieloletni fotoreporter Associated Press Jean-Marc Bouju. Wykonane przez niego w obozie dla jeńców wojennych w Nadżafie zdjęcie związanego irackiego jeńca tulącego syna zostało uznane za najlepsze w konkursie World Press Photo 2004. Bouju ma też m.in. na koncie dwie nagrody Pulitzera i cztery nagrody agencji AP. Oprócz niego w jury Grand Press Photo zasiądą zawodowi fotoreporterzy i fotoedytorzy z Polski.
W konkursie oceniane są zdjęcia w pięciu kategoriach: wydarzenia, ludzie, życie codzienne, sport, przyroda – osobno zdjęcia pojedyncze, osobno fotoreportaże. Zgłoszone prace muszą być wykonane między 1 kwietnia 2006 roku a 31 marca 2007 roku. Termin nadsyłania zdjęć mija 6 kwietnia br. Maksymalnie do konkursu można zgłosić pięć pojedynczych fotografii jednego autora oraz trzy fotoreportaże jednego autora. Do konkursu kwalifikowane będą tylko te prace, do których zostanie przysłany formularz zgłoszeniowy. Szczegóły konkursu, regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.press.pl/photo.
Wszystkie fotografie, które po pierwszym posiedzeniu jury trafią do finału, zostaną zaprezentowane na wystawie konkursowej, której otwarcie – w maju br. – będzie połączone z ogłoszeniem wyników.


(RG) 2007-05-09dodaj opinię : wyślij znajomemu : powrót
« poprzedni
Warunki techniczne
następny »
Pozostali członkowie jury

grand press photo 2007

 

Lista zwycięzców

Rozmowa ze zwycięzcą 
 

historia kontrowersyjnego zdjęcia

 

Opinie jurorów

 

prasa o konkursie

 

jury

Przewodniczący Jean-Marc Bouju
Pozostali członkowie 
 

Materiały dla prasy

 

Wystawa w Poznaniu

 

wystawa w Bydgoszczy

 

sponsorzy

Press
www.press.pl
Press sp. z o.o. sp.k.
ul. Trybunalska 3
60-325 Poznań
Grand Press
www.grandpress.pl
Grand Press Photo
www.grandpressphoto.pl
Presserwis
www.presserwis.pl
Press Euro
www.presseuro.pl
Press Cup
www.presscup.pl
© Press sp. z o.o. sp.k. Za pozycjonowanie tego serwisu odpowiada Sunrise System.