media reklama
21.09.2021 wtorek
Press
PresserwisPrenumerataKsięgarniaReklamaKontakt
w najnowszym "Press"
A A A Drukuj Opinia Wyślij RSS
Press 8 (175) Zawód w zawodzie
Zwykle są młodzi, ale już z jakimś dorobkiem, doświadczeniem, rozpoznawalnym nazwiskiem. Podczas gdy ich koledzy w regionach nie z własnej woli odchodzą z redakcji, oni rezygnują sami

Kilka miesięcy temu Grzegorz Indulski, 33-letni dziennikarz, który przeszedł przez takie tytuły, jak: „Życie Warszawy”, „Życie”, „Przekrój”, „Wprost” i „Newsweek Polska”, postanowił zawiesić dziennikarstwo na kołku i założyć własną agencję High Profile PR. Mówi, że praca w mediach już go zmęczyła. – Nigdy nie zakładałem, że do końca życia będę dziennikarzem – zastrzega. Podobnie uczynił Tomasz Butkiewicz, do ub.r. dziennikarz „Dziennika”, a obecnie wspólnik Indulskiego w agencji.
Marcin Szczepański, znany dziennikarz telewizyjny – były reporter „Panoramy” TVP 2, prezenter w TVP Info i reporter „Wiadomości” – właśnie zaczął pracę w fabryce. Po 10 latach biegania z mikrofonem zatrudnił się w przedsiębiorstwie AGD swojego ojca. Ma 35 lat – uznał, że to ostatni moment na to, by wyjść z dziennikarstwa i nauczyć się czegoś nowego.
Leszek Kraskowski, wcześniej dziennikarz śledczy „Życia Warszawy”, „Rzeczpospolitej” i „Dziennika”, właśnie został oskarżony przez prokuraturę o rozpowszechnianie bez zgody sądu materiałów z postępowania przygotowawczego w sprawie seksafery w Samoobronie. Prokuratura nie zawahała się sformułować aktu oskarżenia, mimo że dziennikarz miał zgodę sądu na wgląd do akt sprawy. To zapewne przypieczętuje jego rozstanie z zawodem dziennikarskim. Jednak nie będzie bezpośrednim powodem tej decyzji – Kraskowski już od jakiegoś czasu świadczy usługi public relations, w grudniu ub.r. założył własną agencję Keja PR, oddalając się od mediów.


fot. High Profile PR

Misja dziennikarska to termin nadużywany – uważa Grzegorz Indulski (z prawej). Tomasz Butkiewicz mówi, że kiedyś wierzył w powołanie dziennikarskie, lecz z czasem zaczął dostrzegać, że media uwikłały się w nie swoje gry o władzę. Obaj odeszli z zawodu.

Niższa płaca, czyli regres
Niby nic nowego – w poprzednich latach także bywali dziennikarze, nawet znani śledczy czy reporterzy telewizyjni, którzy w środku swojej kariery robili w tył zwrot. Tak jak Jacek Balcer, były reporter „Wiadomości” – miał 32 lata, gdy w 2001 roku odszedł z TVP i nie zatrudnił się już w mediach. Był prezesem spółki Euro Poznań 2012 i dyrektorem zarządzającym Banku BPH. Dziś ma licencję pilota samolotów pasażerskich, jest dyrektorem PR i rzecznikiem PLL LOT. W tym samym wieku był Piotr Utrata, gdy w 2005 roku porzucił „Parkiet Gazetę Giełdy ” dla posady rzecznika ING Banku Śląskiego.

Więcej w tekście Małgorzaty Wyszyńskiej w sierpniowym numerze „Press”


2010-08-13dodaj opinię : wyślij znajomemu : powrót
« poprzedni
Press 8 (175) Kręcioła
następny »
Press 9 (176) Antyranking PR
 
Galeria ponad stu tytułów prasowych
 

"Press" na tablet w wersji online do kupienia na Spoti.pl 
 
"Press" 11/2015
Press
Nowy numer w sprzedaży
od 30 września
 

zamów prenumeratę!specjalna oferta prenumeraty dla wszystkich studentów
 
 

Dołącz do dziennikarzy, redaktorów, fotoreporterów, którzy prezentują swój dorobek na Press.pl.
Bazę z profilami przeglądają dysponujący zleceniami w mediach.
 
 

gadżety w prasie

Zobacz, co można obecnie kupić z polską prasą
 

najczęściej czytane newsy w tygodniu

 

iGoogle

Press
www.press.pl
Press sp. z o.o. sp.k.
ul. Trybunalska 3
60-325 Poznań
Grand Press
www.grandpress.pl
Grand Press Photo
www.grandpressphoto.pl
Presserwis
www.presserwis.pl
Press Euro
www.presseuro.pl
Press Cup
www.presscup.pl
© Press sp. z o.o. sp.k. Za pozycjonowanie tego serwisu odpowiada Sunrise System.