press
26.04.2018 czwartek
PressPresserwisPress CupGrand PressGrand Press PhotoKontakt
GrandFront
A A A Drukuj Wyślij
"Puls Biznesu" i "The Warsaw Voice" laureatami GrandFront 2004
”Puls Biznesu” w kategorii gazety codzienne i tygodnik ”The Warsaw Voice” w kategorii czasopisma otrzymali nagrody główne GrandFront 2004 w Konkursie Izby Wydawców Prasy na Prasową Okładkę Roku.
Andrzej Jonas, redaktor naczelny "The Warsaw Voice"
Laureci - "The Warsaw Voice"
Zwycięzcy GrandFront 2004
Do trzeciej edycji konkursu nadesłano rekordową liczbę zgłoszeń: 383 ubiegłoroczne okładki z ponad 100 redakcji. Ideą konkursu jest skonfrontowanie dorocznych osiągnięć grafiki prasowej oraz nagrodzenie prac najbardziej twórczych, pomysłowych i profesjonalnych. W 23-osobowym jury zasiadali dyrektorzy artystyczni wydawnictw i agencji reklamowych, fotograficy, graficy, wydawcy.
Jak stwierdził przewodniczący jury Tomasz Kuczborski (Studio Q), część z nadesłanych okładek wykazuje zafascynowanie formą, a przykładem są na to kompozycje budowane z minimalnej liczby elementów w przypadku jedynek ”Pulsu Biznesu” i ”Gazety Wyborczej”, czy próba nowej definicji piękna w projekcie miesięcznika ”Foyer”. ”Puls Biznesu” zdobył GrandFront już po raz drugi, w tym roku za jedynkę z 22 stycznia zapowiadającą odliczanie dni przed wejściem do Unii - zaprojektował ją dyrektor artystyczny Bonnier Business (Polska) Jacek Utko. Pomysł z odliczaniem zyskał uznanie jury m.in. dzięki odważnemu i konsekwentnemu operowaniu bielą tła. ”The Warsaw Voice” zdobył GrandFront za okładkę numeru 48/2004 autorstwa Magdaleny Jonas, na której tytuł ”The Reich Revisited” jest wmontowany w czarno-białą grafikę przypominającą twarz Hitlera. Tomasz Kuczborski wymienia zalety tej okładki: - Walory publicystyczne w postaci mocnego i czytelnego przekazu, czystość i oszczędność formy, twórcze dopełnienie ilustracji przez typografię, czyli znakomity pomysł i bezbłędna realizacja. Nagrodzone pracy prezentujemy poniżej.
Jury przyznało w tym roku 20 wyróżnień (przedstawiamy wybrane). Po raz pierwszy przyznano pozaregulaminową Nagrodę Specjalną – za projekt graficzny ”Foyer”, które to pismo prezentuje nową jakość na polskim rynku.
Laureaci otrzymali statuetki zaprojektowane przez Hannę Jelonek. Nagrody ufundowały firmy: Ruch SA, Winkowski, PAP, PLL LOT, Poczta Polska, Totalizator Sportowy SA. Patronat nad konkursem objął minister kultury Waldemar Dąbrowski.
Nagrody wręczono 3 marca na Zamku Królewskim w Warszawie, tam też otwarto wystawę najlepszych okładek, która od 11 do 25 marca będzie do obejrzenia w Traffic Club przy ul. Brackiej w Warszawie.
Patroni medialni konkursu: ”Press”, TVP 2, Księgarnia i Salon Muzyczny Traffic Club, Tok FM, Society for News Design.
(RG)
wyślij znajomemu : powrót

O prasie na Press.pl

Napisz do Andrzeja Poczobuta
Rząd ujawnił listę dziennikarzy inwigilowanych przez ABW i CBA
Wyciekły dane dziennikarzy akredytowanych przez separatystów na Ukrainie
Mariusz Kamiński: za czasów rządów PO i PSL inwigilowano dziennikarzy
Wręczono Nagrody Historyczne „Polityki”
Wpisz tytuł gazety:
wyszukiwanie zaawansowane...

Najlepsze w konkursie GrandFront

w 2013 roku
w 2012 roku
w 2011 roku
w 2010 roku
w 2009 roku
w 2008 roku
w 2007 roku
w 2006 roku
w 2005 roku
w 2004 roku 
Login:
Hasło:

zapomniałem hasła
Nie masz jeszcze konta?
Załóż konto!
Press
www.press.pl
Press sp. z o.o. sp.k.
ul. Mazowiecka 63/2
60-623 Poznań
Grand Press
www.grandpress.pl
Grand Press Photo
www.grandpressphoto.pl
Presserwis
www.presserwis.pl
© Press sp. z o.o. sp.k.