Temat: biura reklamy

Wydanie: BIURA REKLAMY 2023

Grupa Eurozet

EWA ROSIEWICZ członkini zarządu Grupy Eurozet, dyrektorka biura reklamy

Ewa Rosiewicz
członkini zarządu Grupy Eurozet
dyrektorka biura reklamy

Anna Kopytowska
dyrektorka sprzedaży ogólnopolskiej
[email protected]

Monika Jankowska-Janicka
dyrektorka działu sprzedaży bezpośredniej, klienci strategiczni i new business
[email protected]

Anita Jankowska
dyrektorka działu sprzedaży bezpośredniej, klienci strategiczni
[email protected]

Przemysław Ziurkowski
dyrektor ds. sprzedaży internetowej
przemyslaw.ziurkowski@@eurozet.pl

Zbigniew Krupnik
dyrektor Eurozet Live (organizacja eventów, akcje specjalne, marketing miejsc i wydarzeń)
[email protected]

Mikołaj Lampart
dyrektor Studia Zet (studio nagraniowe, produkcja reklam)

Kontakt

ul. Żurawia 8
00-503 Warszawa
tel. 22 583 31 00
[email protected]
Eurozet.pl

Zgodnie z przewidywaniami 2022 był udanym rokiem dla całej branży radiowej. Estymacja przygotowana przez Publicis Group wskazuje, że w okresie I-IX ub.r. wydatki na reklamę radiową wzrosły o 3 proc. r./r. Według szacunków Grupa Eurozet zakończyła 2022 rok z ponadrynkowym wzrostem przychodów.

W strukturze przychodów Grupy Eurozet niezmiennie dominującą część stanowiły pakiety wysokozasięgowe Zet Total i Zet Barometr+. Dużym zainteresowaniem cieszyły się sponsoringi. Zmienił się skład Pakietu Niezależnych, do którego dołączyły: Super FM Szczecin, Radio Konin, Radio Kujawy (Włocławek) i Radio Ostrowiec. Dziś skupia 62 stacje lokalne, a za moment dołączą kolejne. Wkrótce nadawanie rozpocznie również Meloradio Tarnobrzeg, tym samym liczba stacji w pakiecie Zet Total wzrośnie do 99.

W grudniu Grupa Eurozet nawiązała współpracę handlową z Radiem Nowy Świat, w ramach której sprzedaje kontentowe pakiety sponsoringowe. To pierwsza tego typu współpraca na polskim rynku, wykorzystująca potencjał radia tradycyjnego i internetowego z treściami typu premium.

Ub.r. był pierwszym rokiem po pandemii, w którym udało się zrealizować wszystkie zaplanowane eventy, w tym: „Start do nart”, „Przebojową zimę z Radiem Zet”, „Wielką majówkę Radia Zet”, „Przebojowe kino Radia Zet” i „A może nad morze z Radiem Zet?”.

Cały czas rozwijaliśmy naszą ofertę online. Na Radiozet.pl pojawiły się treści premium i nowe podcasty, które zdobywają coraz większą popularność, a najczęściej słuchanym z nich są obecnie „Podejrzani politycy”. Nowości w obszarze digital nie zabraknie również w najbliższych miesiącach.

W rok 2023 Grupa Eurozet weszła z umiarkowanym optymizmem, mając nadzieję przynajmniej na utrzymanie wyniku z poprzedniego roku. Pracujemy nad portfolio, regularnie monitorując i badając nasze stacje radiowe, a także zwiększając ofertę reklamową.

MEDIA

Radio: Radio Zet – liczba słuchaczy: 4,4 mln, Antyradio – liczba słuchaczy: 951 tys., Meloradio – liczba słuchaczy: 328 tys., Chillizet – liczba słuchaczy: 103 tys., sieć Radia Plus – liczba słuchaczy: 629 tys., 62 stacje Pakietu Niezależnych; łączny zasięg stacji Grupy Eurozet + Pakiet Niezależnych wynosi 7,4 mln (Kantar Polska, Radio Track, X–XII 2022, 15+, wszystkie dni tygodnia)

Internet: Radiozet.pl – liczba realnych użytkowników (RU): 8,7 mln, Antyradio – RU: 800 tys., Planeta.pl – RU: 1,6 mln oraz dwa inne serwisy internetowe; wszystkie serwisy internetowe Grupy Eurozet: 9,3 mln RU (Mediapanel, XII 2022)

HIT 2022

To był zdecydowanie dobry rok dla Grupy Eurozet, która może się pochwalić znaczącym wzrostem przychodów. Wysoka inflacja nie wpłynęła negatywnie na popyt na reklamę radiową. Jej wpływ był natomiast dostrzegalny w zmianie struktury klientów, a także wzroście zainteresowania 15-sekundowymi spotami. Skład Pakietu Niezależnych powiększył się do 62 stacji lokalnych, a Grupa Eurozet rozpoczęła współpracę handlową z Radiem Nowy Świat.

To pierwsza tego typu współpraca na polskim rynku. Antyradio osiągnęło najwyższy udział w czasie słuchania w historii – 2,9 proc. (RadioTrack, VIII–X 2022, 15+).

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.