Temat: biura reklamy

Wydanie: BIURA REKLAMY 2023

Grupa Wyborcza

JOANNA KWAS dyrektorka sprzedaży i rozwoju cyfrowego

Joanna Kwas
dyrektorka sprzedaży i rozwoju cyfrowego

Marta Gądek
zastępczyni dyrektorki ds. sprzedaży

Marek Wilk
dyrektor sprzedaży regionalnej

Joanna Balowska
dyrektorka sprzedaży i rozwoju oferty internetowej

Robert Staśkiewicz
dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju produktu

Ewa Budzińska
dyrektorka rozwoju cyfrowej prenumeraty instytucjonalnej

Jacek Zmiczerewski
dyrektor ds. rozwoju biznesu eventów

Kontakt

ul. Czerska 8/10, 00-732 Warszawa
tel. 22 55 55 555
[email protected]
Wyborcza.pl/reklama

Wybuch pandemii w 2020 roku wymusił na nas sprawne i szybkie dostosowanie struktury organizacyjnej, modelu pracy, produktów i oferty do nowej sytuacji. Dzięki temu po wybuchu wojny w Ukrainie w ub.r. mogliśmy na bieżąco, elastycznie reagować na realia społeczne i rynkowe, obserwując i mocno wsłuchując się w potrzeby naszych klientów i odbiorców – czytelników i internautów. Dziś, z 300 tys. płatnych subskrybentów, Wyborcza.pl w rankingach europejskich i światowych wydawców wyprzedza m.in. takie tytuły, jak „The New Yorker” czy „Le Figaro”.

Kontynuując podejście „people first”, koncentrujemy się na subskrybentach – podążamy za użytkownikiem. Jednocześnie jesteśmy gotowi reagować na zmieniające się okoliczności i oczekiwania rynku.

Atutem mediów Grupy Wyborcza jest najwyższej jakości content, produkty online z zakresu szeroko pojętej reklamy internetowej, subskrypcje B2B, a także produkty prasowe oraz eventy off- i online; zasięgi ogólnopolskie, jak i mocne osadzenie w regionach. Docieramy do konsumentów wielokanałowo, komunikując się z nimi w różnych momentach konsumpcji treści, nie atakując ich przekazem, a raczej towarzysząc im w codziennych czynnościach.

W 2023 roku, jak w minionym, stawiamy na wielokanałowość i różnorodność narzędzi dotarcia do czytelników i użytkowników: od crossmediowych projektów opartych na wartościowym i budującym świadomość content marketingu po jakościowe treści skierowane do określonych segmentów odbiorców. W internecie stawiamy na rozwój wideo i podcastów, a także kontekstowe dopasowanie reklam dzięki autorskiemu narzędziu Content i Custom Categories i po wybranym przez klientów Audience Segment. W prasie skupiamy się przede wszystkim na dostarczeniu unikatowych, ekskluzywnych rozwiązań pozwalających dotrzeć do bardzo wymagającego i wartościowego odbiorcy. W 2023 roku nadal będziemy się również koncentrować na optymalizacji wskaźników kluczowych z punktu widzenia reklamodawców.

MEDIA

Internet: Wyborcza.pl – liczba odsłon: (PV) 60 mln, liczba unikalnych użytkowników (UU): 11 mln (Gemius Prism, X 2022), subskrypcje cyfrowe: 300 tys. (dane własne wydawcy, XII 2022); Wysokieobcasy.pl – PV: 5,4 mln, UU: 2,5 mln (Gemius Prism, X 2022); Wyborcza.biz – PV: 3,8 mln, UU: 1,9 mln (Gemius Prism, X 2022), Komunikaty.pl, Odeszli.pl

Prasa: „Gazeta Wyborcza” – 1,56 mln czytelników (PBC, wskaźnik CCS, I–XII 2022), sprzedaż: 48 555 egz. (PBC, I–IX 2022) oraz 300 tys. prenumerat cyfrowych (dane własne wydawcy); „Wysokie Obcasy” – 282 358 czytelników, sprzedaż: 65 044 egz. i „Wysokie Obcasy Extra” – 476 416 czytelników, sprzedaż: 52 180 (PBC, wskaźnik CCS, I–XII 2022, sprzedaż I–IX 2022); „Książki. Magazyn do czytania”

Eventy: m.in. Kobiety Wiedzą, Co Robią, festiwale muzyczne: Co Jest Grane Festival Women’s Voices Edition, Olsztyn Green Festival

Inne: sponsoring prenumeraty Wyborcza.pl, partnerstwa projektów, np. Pod Dobrą Opieką, Nieustraszona w Pracy: plebiscytów, np. Supermiasta, Superbohaterka; konkursów, np. Konkursu Fotograficznego im. Krzysztofa Millera, quizów, podcastów, newsletterów i festiwali

NAGRODY

Top Marka 2022 w kategorii Prasa, Grand Press 2022 dla dziennikarza „Gazety Wyborczej”, Biuro Reklamy Roku „MMP”, 12 nagród European Newspaper Awards za projekty graficzne „GW”

Agora SA, właściciel Grupy Wyborcza, należy do: IAB, INMA, LENA, EPC , IAA, PBI, Izby Wydawców Prasy, SAR, PBC

HIT 2022

W ub.r. wprowadziliśmy m.in. ofertę pakietową dla segmentu biznes/przedsiębiorcy łączącą świadczenia w serwisach Wyborcza.biz i Komunikaty.pl oraz w prasowym dodatku „Mój Biznes”, a także „Odblokuj potencjał swojego pracownika” – subskrypcje Wyborcza.pl w formie benefitu dla pracowników. W ofercie reklamowej online mocno postawiliśmy na content marketing i podcasty reklamowe oraz na poprawę i optymalizację kluczowych dla reklamodawców wskaźników – Viewability (wzrost o 10 proc., do nawet 80 proc. w kluczowych lokalizacjach – wg Google Ad Managera) i Total Active View Average Viewable Time (wzrost o prawie 5,50 sek. r/r). Klienci cały czas wykorzystują nasze narzędzie Content i Custom Categories, a w nim wykluczenia z emisji reklam kategorii tzw. wrażliwych tematów w celu zapewnienia klientom brand safety.

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.