Temat: biura reklamy

Wydanie: BIURA REKLAMY 2023

Clear Channel Poland

FILIP HOŁOWCZYC sales and marketing director

Filip Hołowczyc
sales and marketing director

Monika Barbachowska
head of agency team

Ilona Łukasiuk
head of agency team

Anna Soroka-Rubińska
head of direct team

Kontakt

International Business Center (bud. B)
ul. Polna 11, X piętro
00-633 Warszawa
tel. 22 825 36 06
[email protected]
Clearchannel.com.pl
Linkedin.com/company/clear-channel-poland/

CCP od kilku lat konsekwentnie realizuje strategię rozwoju inventory digitalowego. Skupiamy się na większych ekranach o wysokiej jakości. Oddziały naszej firmy na rynkach bardziej dojrzałych, jak Wielka Brytania czy Finlandia, notują 60–70-proc. udział nośników elektronicznych w sprzedaży. W Polsce mamy na razie dość niski udział digital OOH w całym rynku (niecałe 20 proc.). Jednocześnie jest to segment, który notuje największą dynamikę wzrostu rok do roku. W naszym przypadku jest ona jest jeszcze większa niż rynkowa. Podobnych wzrostów oczekujemy w br., kosztem klasycznych nośników OOH.

To właśnie nośniki digitalowe są naszym atutem. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na dwa produkty. Pierwszym z nich są ekrany w galeriach handlowych premium. W 2022 roku do oferty galerii, w których są one zainstalowane, dodaliśmy osiem nowych obiektów. Drugim są city digitale, które sukcesywnie rozwijamy. Do końca br. powinniśmy mieć ich blisko 250 w ośmiu największych miastach. To ma zagwarantować możliwość budowy efektywnego zasięgu w grupie miejskiej za pomocą nowoczesnych rozwiązań.

W ub.r. nasze portfolio poszerzyły dwa rozwiązania umożliwiające jeszcze precyzyjniejsze planowanie kampanii: Radar i retargetowanie. Radar wzbogaca nasze nośniki (OOH i DOOH) o dodatkowe dane demograficzne i behawioralne (oprócz zasięgu), co pozwala na targetowanie kampanii outdoorowych za pomocą indeksów. Jest to narzędzie sieciowe Clear Channel International wsparte lokalnie danymi z JustTag. Natomiast retargetowanie kampanii prowadzonej na naszych nośnikach na urządzenia mobilne osób, które znalazły się w ich otoczeniu, gwarantuje wzmocnienie przekazu reklamowego i możliwość personalizacji. W tym przypadku posiłkujemy się wsparciem lokalnego partnera.

W połowie br. planujemy uruchomienie sprzedaży programmatic na nośnikach digitalowych. W związku z tym zdecydowaliśmy się na współpracę z JustTag w obszarze danych; następnym krokiem będzie wprowadzenie technologii, której na co dzień używają plannerzy internetowi.

MEDIA

Outdoor: city digital – 170 (zasięg: 25 proc.), Totem (galerie handlowe Premium) – 320 (zasięg: 25 proc.), Fame (duże nośniki w galeriach handlowych wewnętrzne i zewnętrzne) – 20, citylight – 3,6 tys. (zasięg: 55 proc.), billboard 6x3 – 880 (zasięg: 60 proc.), backlight – 60 (zasięg: 30 proc.), tranzyt; łączny zasięg: ok. 70 proc., lokalizacja: miasta Top 12

Inne: Radar – targetowanie kampanii (D)OOH po indeksach, retargeting – możliwość retargetowania kampanii (D)OOH na urządzenia mobilne osób, które były w otoczeniu nośnika z reklamą

NAGRODY

Wyróżnienie As Innowacji w badaniu biur reklamy OOH „MMP” w 2022 roku Clear Channel Poland należy do IGRZ

HIT 2022

Rok 2022 upłynął Clear Channel Poland pod znakiem znaczących wzrostów inwestycji klientów w nośniki digital out-of-home. W ostatnim kwartale osiągnęliśmy wynik bliski 50 proc. udziału tego typu nośników w całej sprzedaży, przy rynku oscylującym w granicach 20 proc. To potwierdza słuszność przyjętej przez nas strategii rozwoju firmy i konsekwentnych inwestycji w tego typu rozwiązania. Przykłady naszych oddziałów na bardziej dojrzałych rynkach, jak Wielka Brytania czy Finlandia (60–70 proc. udziału DOOH), jasno pokazują kierunek, w jakim rynek OOH będzie zmierzał w najbliższym czasie.

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.