Serwis o mediach i reklamie

O nas Pressletter

Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Październik 11, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jolanta Hajdasz rekomendowana na prezesa Polskiej Agencji Prasowej

Jolanta Hajdasz (screen za Youtube.com/kanał Telewizja Republika)

Rada nadzorcza Polskiej Agencji Prasowej chce, aby prezesem PAP została Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich - wynika z informacji Press.pl.

W poniedziałek rada nadzorcza PAP zawiesiła w obowiązkach obecnego prezesa Artura Dmochowskiego. W piśmie przekazanym Radzie Mediów Narodowych stwierdziła, że podjęła taką decyzję z powodu utraty zaufania i braku możliwości dalszej współpracy. Rada nadzorcza PAP zarekomendowała RMN powołanie na stanowisko prezesa agencji Jolantę Hajdasz, a na wiceprezesa Hannę Myjak, wiceprezes Agencji Nieruchomości Rolnych. RMN zmianami kadrowymi w PAP zajmie się podczas czwartkowego posiedzenia.

Jolanta Hajdasz dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP została w czerwcu br. Zastąpiła wówczas Wiktora Świetlika. Hajdasz jest obecnie członkiem zarządu SDP i wiceprezesem wielkopolskiego oddziału SDP. W latach 2007-2009 była dyrektor poznańskiego ośrodka TVP, w latach 2004-2007 szefową redakcji programów regionalnych w TVP 3 Poznań. W latach 1997-2004 była związana z TVN, m.in. jako reporterka i szefowa poznańskiej redakcji. Wcześniej była związana z Radiem Wolna Europa i Radiem Merkury.

Powołujesz się na ten tekst? Zamieść do niego link. Dziękujemy!

(KOZ, 11.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Październik 11, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

„Masa” próbuje zablokować sprzedaż książki Latkowskiego i Pytlakowskiego

Dom wydawniczy Rebis otrzymał wezwanie do wstrzymania sprzedaży książki Piotra Pytlakowskiego i Sylwestra Latkowskiego „Koronny nr 1. Pseudonim Masa”.

Książka Latkowskiego i Pytlakowskiego trafiła do sprzedaży 10 października br. W jej opisie na stronie internetowej czytamy, że jest to książka „o polskich koronnych, elitarnej grupie przestępców, którzy zgodzili się pomóc organom ścigania w walce z mafią. Tak jak ten najbardziej znany, Jarosław Sokołowski, pseudonim Masa. Dzisiaj celebryta, a niegdyś bezwzględny gangster. To człowiek o stu twarzach. Które z nich to tylko maski? Jaka jest prawdziwa twarz Masy? Tego dowiecie się z lektury”.
Do wydawnictwa Rebis trafiło wezwanie do wstrzymania sprzedaży książki i informacja o pozwie sądowym, wysłane przez pełnomocnika „Masy” - adwokata Michała Piecha. Jarosław Sokołowski „Masa” powołuje się na „naruszenie dóbr osobistych” i „dekonspirację świadka koronnego”. „W pozwie o naruszenie dóbr osobistych został zawarty wniosek o tymczasowe zabezpieczenie powództwa w postaci wstrzymania sprzedaży ww. książki, a a w razie skierowania jej do sprzedaży, o wycofanie jej z punktów sprzedaży” - czytamy w piśmie pełnomocnika „Masy”. Znajduje się w nim też ostrzeżenie, że „w razie skierowania książki (…) do sprzedaży, do prokuratury zostanie złożone zawiadomienie o popełnieniu przez osoby odpowiedzialne za dekonspirację świadka koronnego przestępstwa (...)”. - Przecież to śmieszne. „Masa”, który na Facebooku umieszcza zdjęcia z wakacji boi się dekonspiracji – komentuje Sylwester Latkowski.

(MAK, 11.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo