Dział: PRZEGLąD MEDIóW

Dodano: Wrzesień 19, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prezes TVP Jacek Kurski wezwany na dywanik przez Radę Mediów Narodowych

(19.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: prasa

Dział: PRZEGLąD MEDIóW

Dodano: Listopad 08, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dzienniki z dodatkowymi kolumnami z okazji wyborów prezydenckich w USA

Donald Trump i Hilary Clinton (fot. za wikipedia.org)

Dzienniki z okazji wyborów w USA planują dodatkowe kolumny na tematykę zagraniczną.

8 listopada "Dziennik Gazeta Prawna" (Infor Biznes) ukaże się w specjalnej wersji - poświęconej w całości wyborom w USA. W Stanach wydarzenie obsługują Bartłomiej Niedziński (dziennikarz) i Radosław Korzycki (współpracownik).

"Super Express" (ZPR Media) korzysta z dziennikarzy, którzy pracują w amerykańskiej redakcji (gazeta wydawana jest w wersji polonijnej również w Stanach) - ich materiały pojawiają się także w polskim wydaniu.

"Gazeta Wyborcza" (Agora) poświęci wyborom w USA dodatkowe kolumny we wtorek, środę i czwartek. Wybory relacjonuje stały korespondent w USA Mariusz Zawadzki.

"Rzeczpospolita" (Gremi Media) wykorzystuje relacje Aleksandry Słabisz, która od kilku miesięcy jest stałą współpracowniczką dziennika. Od poniedziałku "Rz" ma mieć więcej kolumn na temat wyborów. Tego samego dnia w serwisie Rp.pl rusza relacja na żywo, która potrwa do środy wieczorem. 9 listopada o godz. 9 serwis nada kilkugodzinny program na żywo #RzeczoUSA.

"Puls Biznesu" (Bonnier Business Polska) również poświęci wyborom kolumny w papierowym wydaniu, skupia się jednak na relacjonowaniu wydarzenia w internecie. - Na pewno temat odnotujemy w papierowym wydaniu "PB", ale oczywiste jest, że stawiamy na internet. Szykujemy wspólnie z Bankier.pl 48-godzinną relację live - mówi Grzegorz Nawacki, zastępca redaktora naczelnego "Pulsu Biznesu" i redaktor naczelny Pb.pl.

"Fakt" w wydaniu papierowym skupi się na komentarzach powyborczych, wyjaśniając czytelnikom, jaki wpływ wynik wyborów będzie miał dla Polski, USA i całego świata. - Biorąc pod uwagę czasowe ograniczenia, bo wyniki z wtorkowych wyborów będzie można dać w wydaniu czwartkowym, będziemy się koncentrować na komentowaniu - wyjaśnia Robert Feluś, redaktor naczelny "Faktu". Relacja będzie również prowadzona w Fakt24.pl, wydawca nie zdradza jednak szczegółów. Zarówno serwis jak i dziennik będą korzystać m.in. z materiałów redakcji Onetu.

(JM, 08.11.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo