Serwis o mediach i reklamie

O nas Pressletter

Dział: INTERNET

Dodano: Wrzesień 19, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rosyjski MON potwierdza incydent. Nie potwierdza ostrzelania dziennikarzy

(screen z YouTube)

Na Białorusi trwają manewry Zapad-17. Jak podało na Twitterze Polskie Radio, powołując się na rosyjskie źródła, podczas manewrów miało dojść do ostrzelania dziennikarzy.

"Zapad 2017. Helikopter przypadkowo ostrzelał stanowisko obserwatorów. Wśród rannych są dziennikarze" – podało na Twitterze Polskie Radio powołując się na rosyjskie źródła. Informacja pojawiła się także na Twitterze Niezależna.pl.

Na YouTube trafiło krótkie video, które miało pokazać manewry na Białorusi. Na filmie widać, jak dwa śmigłowce zbliżają się do obserwatorów i w pewnym momencie jeden z nich otwiera ogień. Wśród rannych mieli znaleźć się dziennikarze.

Jak podaje Telewizja Biełsat na stronie internetowej o sprawie napisał portal 66.ru. Anonimowy informator portalu potwierdził, że do incydentu doszło na poligonie Łużskij pod Petersburgiem. "W wyniku ostrzału miało zostać poranionych ciężko dwóch dziennikarzy i spłonąć trzy samochody" – czytamy na stronie Telewizji Biełsat.

Tymczasem Telewizja Biełsat podała na swojej stronie internetowej, że rosyjski MON potwierdza incydent, jednak miało do niego dojść podczas ćwiczeń nieodbywających się w ramach manewrów Zapad. Według ministerstwa, wystrzał był efektem "przypadkowego namierzenia celu". Telewizja Biełsat nie informuje o losie dziennikarzy. Na stronie polskieradio.pl pojawiła się także informacja, że "nagranie ma pochodzić z innego okresu, gdy śmigłowiec ćwiczył niszczenie celów naziemnych. Pocisk miał trafić w ciężarówkę bez ludzi."

(JOK, 19.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: INTERNET

Dodano: Wrzesień 20, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Paulina Górska kieruje serwisem WP Pilot

Paulina Górska (fot. materiały prasowe)

Paulina Górska została dyrektor serwisu streamingowego WP Pilot. To nowe stanowisko w Wirtualnej Polsce.

Górska ma opracować i wdrożyć nową strategię WP Pilot, m.in. włączyć do usługi nowe kanały telewizyjne. Wcześniej była dyrektor odpowiadającą za rozwój serwisów i dystrybucję kontentu wideo, rozwój lifestyle oraz internetowe stacje radiowe. Latem br. na tym stanowisku zastąpiła ją Anna Juda. Paulina Górska z Grupą O2, a następnie Wirtualną Polską jest związana od 2013 roku. 
WP Pilot to serwis streamingowy, który oferuje dostęp do kanałów telewizyjnych (bezpłatny, z reklamami dla niektórych kanałów i płatne pakiety). WP Pilot powstał w lipcu br. na bazie serwisu Videostar.pl.

(JM, 20.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo