Serwis o mediach i reklamie

O nas Pressletter

Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 02, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polskie Radio wycofuje się z cyfrowego Radia Rytm

(fot. pixabay.com)

Polskie Radio chce zrezygnować z emisji Radia Rytm na multipleksie radia cyfrowego - dowiedział się "Presserwis" i Press.pl. Jego miejsce ma zająć Radio Chopin.

Polskie Radio uruchomiło muzyczne Radio Rytm w październiku 2013 roku. Początkowo prezentowało głównie muzykę popową, a od stycznia br. gra tylko polską muzykę.
Spółka planuje zastąpić Radio Rytm nową stacją - Radiem Chopin, które nadawało już podczas XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Start na 1 października już w lipcu br. zapowiedzieli przedstawiciele nadawcy.

"Jeśli nastąpi rekonfiguracja oferty nadawczej Polskiego Radia, to z pewnością poinformujemy państwa redakcję jako jedną z pierwszych" - stwierdziła rzeczniczka Polskiego Radia Małgorzata Kaczmarczyk w odpowiedzi na nasze pytania.
Polskie Radio nadaje również cyfrowe Radio Dzieciom.

(KOZ, 02.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 04, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Meloradio gra zamiast Radia Zet Gold

Eurozet w poniedziałek 4 września zastąpił liczącą 19 stacji sieć Radio Zet Gold nowym radiem - Meloradiem, które przyjęło profil muzyczny określany jako easy listening.

Playlista Meloradia to połączenie klimatycznych przebojów z ostatnich pięciu dekad i współczesnych utworów - jak podaje Eurozet - ”wprawiających w przyjemny nastrój”. Nadawca twierdzi, że baza muzyczna Meloradia ma być zdecydowanie szersza od playlist większości stacji nadających w Polsce. Grupą docelową nowego radia są osoby w wieku 25-59 lat.
Meloradio w serwisach informacyjnych obok informacji z kraju i ze świata chce duży nacisk kłaść na wiadomości dotyczące szeroko rozumianej kultury popularnej i lifestylu.
Jak już informowaliśmy, poranki w Meloradiu prowadzić będzie Piotr Sworakowski (od 6.30 do 10). Gospodarzem pasma ”Twój dzień z Melo” (od 10 do 15) będzie Małgorzata Kościelniak. Blok ”Druga połowa dnia” (od 15 do 20) poprowadzi z kolei Piotr Opoka. Cała trójka dotychczas pracowała w Zet Gold. Z dotychczasowego zespołu zostają również m.in. Magdalena Kasperowicz i Anna Chmiel. Do grona prowadzących dołączają natomiast Jarosław Budnik i Grzegorz Kowalczyk, ostatnio związani z Radiem Złote Przeboje (Grupa Radiowa Agory).
Prezes Eurozetu Andrzej Matuszyński stwierdził, że sieć Zet Gold, której częstotliwości przejęło Meloradio, ”na bardzo konkurencyjnym rynku w sposób niewystarczający spełniła nasze i słuchaczy oczekiwania”. W fali lipiec-maj br. uzyskała 0,7 proc. udziału w czasie słuchania. Sieć Zet Gold powstała w 2013 roku na bazie Planety FM, Traffic FM i Radia Plus Toruń. Później weszły w jej skład, na mocy umowy franczyzowej: Radio Mazury z Ostródy, Radio 98,1 FM z Inowrocławia i Radio Sudety z Dzierżoniowa.
Redaktorem naczelnym Meloradia jest Kamil Dąbrowa, a dyrektorem muzycznym - Łukasz Pieter. Obaj zajmowali analogiczne stanowiska w Zet Gold.


(KOZ, 04.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo