Serwis o mediach i reklamie

O nas Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 17, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Murdoch będzie musiał poczekać na przejęcie Sky

(fot. pixabay.com)

Rupert Murdoch nie skorzystał z oferty brytyjskiej minister kultury Karen Bradley i nie przedstawił dodatkowych informacji dotyczących przejęcia przez koncern medialny 21st Century Fox pełnej kontroli nad platformą telewizyjną Sky.

Pod koniec czerwca Bradley zapowiedziała, że przed podjęciem decyzji o zgodzie na transakcję chciałaby uzyskać dodatkowe wyjaśnienia. Wskazała, że ma poważne obawy, iż transakcja dałaby klanowi Murdochów (kontrolują zarówno 21st Century Fox, jak i czołowego wydawcę prasowego na Wyspach - News UK) zbyt daleko idący wpływ na brytyjskie media. Dała amerykańskiemu koncernowi i jego właścicielom czas do 14 lipca. Brak reakcji ze strony 21st Century Fox oznacza, że transakcja zostanie skierowana do urzędu antymonopolowego (Competition and Markets Authority), a ten będzie mieć pół roku na przeprowadzenie własnego postępowania.

Wartość ogłoszonej w grudniu ub.r. transakcji szacowana jest na 11,7 mld funtów. Koncern należący do magnata medialnego Ruperta Murdocha chce przejąć 61 proc. udziałów Sky. Dzięki temu 21st Century Fox, który już wcześniej miał 39 proc. udziałów w europejskiej grupie telewizyjnej, przejmie nad nią pełną kontrolę.

(LL, 17.07.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 17, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dominika Ćosić przygotuje brukselskie spotkanie "Dziennikarze mówią o Polsce"

Dominika Cosić chce zorganizować w Brukseli spotkania poświęconego polityce historycznej (screen z YouTube)

Dominika Ćosić, brukselska korespondentka Telewizji Polskiej, ma przygotować spotkanie w Brukseli w ramach organizowanego przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich projektu "Dziennikarze mówią o Polsce". SDP nie ujawnia, kto organizuje wydarzenia w innych europejskich miastach.

Finansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych projekt "Dziennikarze mówią o Polsce" zakłada organizację spotkań polskich dziennikarzy z zagranicznymi w kilku miastach. SDP odmówiło podania "Presserwisowi" informacji o tym, kto został zaproszony do organizacji tych spotkań. Jak jednak się dowiedzieliśmy, o organizację wydarzenia w Brukseli poproszono tamtejszą korespondentkę TVP Dominikę Ćosić.

- Dostałam mailowo propozycję zorganizowania spotkania, następnie widziałam się z panią z SDP w Brukseli. Zaproponowałam zrobienie spotkania z zagranicznymi dziennikarzami o polityce historycznej. To ważny temat, a w belgijskich gazetach nadal potrafi się pojawić sformułowanie polskie obozy koncentracyjne - mówi Ćosić.

Spotkanie miałoby się odbyć jesienią.  - Myślałam o zaproszeniu np. Jurka Kuczkiewicza z "Le Soir", Bruno Waterfielda z "The Times", Jeana Quatremera z "Liberation" oraz polskich korespondentów w Brukseli. Teraz czekam na konkretne informacje ze strony SDP. Mam nadzieję, że się uda, bo to dużo pracy, a mam też inne obowiązki - dodaje Ćosić.

Jej zdaniem wokół tych spotkań narosło za dużo kontrowersji. - Powinno być to trochę bardziej przejrzyste. Warto zaznaczyć, że my nie dostajemy za to wynagrodzenia, opłacone mają być tylko koszty organizacyjne - mówi Ćosić.

(JM, 17.07.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo