Serwis o mediach i reklamie

O nas Pressletter

Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 18, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kayah jednak nie wystąpi na festiwalu w Opolu

Kayah ogłosiła w środę 17 maja, że nie wystąpi na tegorocznym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Piosenkarka napisała na swoim profilu na Facebooku, że to jej decyzja "na znak jedności z tymi, którzy na cenzurowanym byli i nadal pozostali, bo wobec nich nie wywołała się taka burza". Na festiwal chciał ją zaprosić prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, który z taką propozycją zwrócił się 16 maja do prezesa TVP Jacka Kurskiego.
Przypomnijmy, że kilka dni temu serwis Wyborcza.pl poinformował, iż Kayah nie wystąpi na koncercie z okazji 50-lecia pracy scenicznej Maryli Rodowicz, organizowanym w ramach festiwalu w Opolu, bo nie zgodził się na to prezes TVP Jacek Kurski. We wtorek 16 maja telewizja ogłosiła jednak, że TVP nie ingeruje w dobór gwiazd mających wystąpić na jubileuszu Rodowicz. Listu prezydenta Opola w sprawie zaproszenia Kayah telewizja nadal nie komentuje.
Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu odbędzie się 9-11 czerwca br. W ub.r. transmisje z Opola przyciągały do TVP 1 średnio 2,35 mln widzów (12-14 czerwca ub.r., dane Nielsen Audience Measurement).

(RUT, 18.05.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 19, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP w tym roku będzie sama dystrybuowała bilety na festiwal w Opolu

Chociaż dotychczas sprzedażą biletów na Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu zajmowało się miasto, w tym roku dystrybucję w całości przejęła Telewizja Polska. Władze Opola, które wyasygnowały na festiwal 800 tys. zł, nie chcą bowiem sprzedawać biletów tylko na wybrane koncerty.

- Bilety należą do telewizji i to do niej trafiają zyski z ich sprzedaży – mówi "Presserwisowi" Katarzyna Oborska-Marciniak, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Opolu. - Zwyczajowo sprzedażą zajmowało się należące do miasta Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Ponieważ jednak w tym roku TVP wyłączyła ze sprzedaży koncert Jana Pietrzaka, postanowiliśmy, że nie będziemy się tym w ogóle zajmować. Trudno byłoby bowiem tłumaczyć ludziom, że nie mogą kupić pakietu biletów na cały festiwal – wyjaśnia Katarzyna Oborska-Marciniak.

Miasto przeznaczyło na imprezę 800 tys. zł, udostępnia też amfiteatr i udogodnienia techniczne. - Mieliśmy podpisać umowę na trzy lata, ale skończyło się na rocznej, ponieważ program festiwalu budził nasze wątpliwości – dodaje rzeczniczka władz Opola.

Biuro prasowe TVP nie informuje na razie, w jaki sposób telewizja zamierza rozprowadzać bilety na festiwal w Opolu. Impreza zacznie się w piątek 9 czerwca i potrwa trzy dni. Jak podała "Gazeta Wyborcza" w Opolu, bilety na jubileuszowy koncert Jana Pietrzaka (odbędzie się 10 czerwca w godz. 20-23.50) sprzedaje swoim członkom NSZZ "Solidarność". Na stronie internetowej związku napisano, że "Komisja Krajowa zarezerwowała 2500 biletów, w cenie 25 zł za szt." i że "Solidarność" zapewnia transport.


(RUT, 19.05.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo