Serwis o mediach i reklamie

O nas Pressletter

Dział: MAGAZYN PRESS

Dodano: Grudzień 31, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mikołajewska nie ustąpi, Hugo-Bader dostał po pysku, Boniecki się spiera

Press 01-02/2017

Press

„Nasza misja nigdy się nie skończy, bo politycy nie przestaną kłamać” - mówi Dziennikarka Roku 2016 Bianka Mikołajewska, szefowa zespołu śledczego Oko.press. I przyznaje: „Każdego tygodnia docierają do mnie informacje, żebym zastanowiła się nad tym, co robię, bo skutki mogą być przykre”. Ona jednak zamierza wciąż mieć oko na polityków.

Press

Na rozmowę rekrutacyjną przyszedł doświadczony redaktor, z dwudziestoletnim stażem w „Wyborczej”. Przepytywali go ludzie z Gazeta.pl o kilkanaście lat młodsi. Pracy nie dostał. W najnowszym „Press” o paradoksie zwolnień zbiorowych w Agorze, za którymi stoją... zatrudnienia.

Press

Oszukują, by dowiedzieć się prawdy. Chcą demaskować, ale nie krzywdzić. - Dostałem po pysku od wszystkich. Także od własnego środowiska - przyznaje Jacek Hugo-Bader, któremu ostatnia próba zrobienia materiału wcieleniowego nie wyszła. Przeczytaj, dlaczego reportaż wcieleniowy jest pełen paradoksów.

Press

Michał M. Lisiecki wie, jak przekonać do „Wprost” władzę - ale z przyciąganiem czytelników idzie mu słabo. W „Press” polecamy tekst o tym, że cena za koniunkturalizm jest wysoka, a raz zdradzeni czytelnicy mszczą się na wydawcy okrutnie.

Press

Zdjęcia tłumów stojących w kolejce do youtubera po autograf w jego książce były przyczyną palpitacji u niejednego polskiego pisarza. Nawet ci najbardziej poczytni nie mogą marzyć o takiej frekwencji na spotkania autorskich. Youtuberzy jako autorzy książek wydają się być żyłą złota - ale nie zawsze są.

Press

Piasecki się bał, że utknie w RMF FM na zawsze. Machała postanowił dojrzeć jako menedżer. Wildstein chciał pomóc Rachoniowi. A Grass - budować nowy brand. Powody migracji dziennikarzy z mediów do mediów w 2016 roku były różne, lecz przebił je jeden: w styczniowym „Press” przeczytaj długą listę nazwisk tzw. ofiar dobrej zmiany.

Press

Nawet Mark Zuckerberg nie ustrzegł się najczęściej popełnianego błędu: używał tego samego hasła do kilku serwerów. I padł ofiarą hakerów. W styczniowym „Press” przekonujemy, że w przypadku dziennikarzy umiejętność zabezpieczania się przed włamaniem czy dostępem do danych jest tak samo ważna jak znajomość prawa prasowego.

Press

Dopóki nie ma większego zagrożenia utraty pracy, związki w mediach nie są specjalnie aktywne. A kiedy w grudniu w Polskim Radiu związkowców zwalniano dyscyplinarnie, radiowa „Solidarność” stwierdziła, że pracodawca ma prawo do pewnych działań. W mediach już nawet na solidarność związkowców liczyć nie można.

Press

Co trzeci dziennikarz korzystający z social mediów nie wyobraża sobie pracy bez nich. Czego szukają w kanałach społecznościowych, co najczęściej tam zamieszczają oraz inne cenne wskazówki dla social menedżerów firm prezentujemy w badaniu przeprowadzonym przez Press Institute pt. „Dziennikarze a media społecznościowe”.

Press

Kamila Gasiuk-Pihowicz to jedno z największych odkryć tego sezonu politycznego. Ryszarda Petru nie zdetronizuje, ale na pewno jeszcze o niej usłyszymy - oceniają fachowcy od marketingu politycznego. Analiza wizerunku myszki agresorki w styczniowym „Press”.

Press

Karierę na YouTube zaczynał do 200 hejtów i jednego pozytywnego komentarza. Dziś Martin Stankiewicz należy do najbardziej popularnych youtuberów, a firmy cenią go za pomysły na branded content. W „Press” opowiada, dlaczego, jeśli tworzysz kanał tylko z chęci zarobienia pieniędzy, to ci się nie uda.

Press

Cały czas przeglądają Facebooka, godzinami śledzą trendy na Twitterze - w innym celu niż reporterzy. Specjaliści do social mediów w mediach są jak dziennikarze pracujący w newsroomie, z tym że oni cały czas pozostają w trybie czuwania. W styczniowym „Press” opisujemy, jak pracują.

Press

Relacja z jubileuszowej, 20. gali konkursu Grand Press - Dziennikarz Roku: zdobywcy nagród specjalnych i nagród w kategoriach; jak głosowały redakcje na Dziennikarza Roku; nominowane materiały; mądre słowa laureata nagrody Grand Press XX-lecia ks. Adama Bonieckiego.

Zapraszamy do lektury.

(31.12.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: MAGAZYN PRESS

Dodano: Listopad 30, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kamienna twarz Ziemca, casus Szabłowskiego, skuteczność Kopińskiej

Press 12/2016

Press

W szkole założyła sobie zeszyt „Decyzje życiowe” i wpisała: „policjant”. Ale na studiach, po szczerej rozmowie z policjantem, skreśliła to i wpisała: „dziennikarz”. W grudniowym „Press” Justyna Kopińska wyjaśnia, dlaczego dziennikarz powinien wkraczać tam, gdzie wymiar sprawiedliwości na którymś z etapów nie zadziałał.

Press

Amerykańskie media nie chciały uwierzyć, że Donald Trump mógłby wygrać wybory, i wolały zamknąć oczy. Dziś przecierają je ze zdumienia, rozliczając się z popełnionych błędów. Przeczytaj, dlaczego media w USA wierzą w inny kraj niż obywatele.

Press

Gdy zapowiada zmanipulowany materiał o marszu KOD, ocenzurowane wystąpienie Baracka Obamy czy materiał uderzający w organizacje pozarządowe, zachowuje tę samą, kamienną twarz. Koledzy Krzysztofa Ziemca nazywają go dziś postacią tragiczną, ale dodają: „Nie musiał się na to godzić”. W „Press” analiza zmiany wizerunku prezentera „Wiadomości” TVP 1.

Press

Konia z rzędem temu, kto zechce ustalić, jakie premierowe programy wideo można dziś obejrzeć w internecie. „Press” stworzył pierwszy wideoguide polskiego internetu. Kto, gdzie i kiedy – czyli dlaczego Jarosław Kuźniar klika się rano, a Michał Nogaś wieczorem.

Press

Ogromna popularność youtuberów jest efektem tego, że polska telewizja i show-biznes nie walczyły o uwagę młodych ludzi – mówi „Press” Krzysztof Gonciarz, zdobywca czterech nagród w Grand Video Awards 2016, jeden z najpopularniejszych polskich youtuberów. I wyjaśnia, czego oczekują młodzi od twórców wideo.

Press

Okładki książek niczym się nie różnią. Na obu to samo zdjęcie i tytuł „Mur. 12 kawałków o Berlinie”. A jednak w drugim wydaniu jednego kawałka brakuje. W grudniowym „Press” tekst o tym, dlaczego wydawca usunął reportaż nagradzanego reportera Witolda Szabłowskiego.

Press

W czasach triumfu postprawdy fact-checking wyrósł na osobną gałąź żurnalistyki. W czasie kampanii prezydenckiej w USA serwisy zajmujące się weryfikacją faktów biły rekordy popularności. W najnowszym „Press” najlepsze amerykańskie witryny fact-checkingowe i analiza ich strategii.

Press

Temu holenderskiemu portalowi zazdroszczą dziennikarze w całej Europie. Szefowie De Correspondent dobrze płacą, nie poganiają do pisania, mają wciąż nowe pomysły, a odbiorców chcących płacić za te treści przybywa. Udowadniamy, że to naprawdę możliwe.

Press

W październiku w budżecie fundacji prowadzącej Oko.press pojawiła się dziura i portalowi groziło zamknięcie – tym razem pomógł apel do czytelników i udało się ją załatać. Na jak długo starczy? Przeczytaj, jak wygląda kondycja tego przedsięwzięcia i co radzą redakcji fachowcy.

Press

Poprzez platformę Patronite.pl odbiorcy co miesiąc wpłacają „pensję” danemu twórcy bądź grupie twórców. Czasem jest to kilka złotych, czasem kilkadziesiąt. Twórcy w zamian zapowiadają, co za to zrobią. W „Press” tekst o tym, że chęć płacenia za dostęp do treści w internecie istnieje – ale pod pewnymi warunkami.

Press

Relacja z gali Grand Video Awards 2016 – ogólnopolskiego konkursu dla twórców wideo w internecie organizowanego przez „Press”. Czyli kto zdobył uznanie jurorów, kto podbił serca widzów, do kogo ustawiały się kolejki fanów podczas after party.

Zapraszamy do lektury.

(30.11.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY