Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 05, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jacek Łęski chce prowadzić program gospodarczy w TVP 1

Jacek Łęski ma zostać gospodarzem programu "Chodzi o pieniądze", który znajdzie się w wiosennej ramówce TVP 1. Dyrektor TVP 1 Jan Pawlicki napisał na Twitterze, że Jacek Łęski w nowym programie "opowie o kulisach biznesu, które przez lata obserwował jako piarowiec".

Audycja "Chodzi o pieniądze" będzie emitowana od marca, w środy o 21.30 (co dwa tygodnie, na zmianę z programem "Po prostu" Tomasza Sekielskiego).
Jacek Łęski to były dziennikarz śledczy. Pisał m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Życiu”, „Rzeczpospolitej” i „Gazecie Polskiej”. Był jednym z prowadzących program publicystyczny „Puls dnia” w TVP 1 (1994-1996). Prowadził też i produkował program śledczy „Raport specjalny” w Telewizji Puls (2001). Od odejścia z dziennikarstwa prowadzi działalność public relations. - Jeśli podpiszemy umowę (z TVP – przyp. red.), a na to się zdecydowanie zanosi, to oczywiście zamykam wszelką inną działalność i wycofuję się z PR – zapewnia Jacek Łęski.
Na Twitterze Michał Majewski z Kulisy24.com komentował, że powrót Jacka Łęskiego do dziennikarstwa „To głęboko nieetyczne zawodowo. I prowadzi do jeszcze większej degrengolady dziennikarstwa”, bo „dziennikarz może przejść na tamtą stronę rzeki, ale wrócić nie”. Na co szef Jedynki Jan Pawlicki odpowiedział, że „jedynym kryterium oceny wiarygodności” Łęskiego jako prowadzącego „będzie rzetelność”, a nie „to, co robił wcześniej”. Majewski pytał też, czy Jacek Łęski „będzie mówił obiektywnie o interesach np. wokół stoczni i przemysłu zbrojeniowego, gdzie dostawał przelewy od koncernów”. Według dyrektora TVP 1 droga z PR z powrotem do dziennikarstwa jest możliwa, a „mieszanie ról i udawanie dziennikarza - oczywiście nie” i że „maile, opracowania i przelewy nie oznaczają”, że Jacek Łęski „popełniał zbrodnie, o których teraz musi wstydliwie milczeć”.

(RUT, 05.02.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: REKLAMA

Dodano: Styczeń 19, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

ORLEN wystartował z nową platformą marketingową

(fot. materiały prasowe)

PKN ORLEN uruchomił nową platformę marketingową, która umożliwi uspójnienie komunikacji wszystkich marek Koncernu.

Obok aspektów wizerunkowych, narzędzie ma efektywnie wspierać cele biznesowe w zakresie dotarcia do klienta, czy promocji produktów i usług dostępnych w sieci ORLEN. - Koncepcja nowego modelu komunikacji  wynika z obserwacji, że w dzisiejszych czasach konsumenci najbardziej cenią sobie czas i wygodę. PKN ORLEN wychodząc naprzeciw tym potrzebom, wdraża szereg pomysłów i innowacyjnych rozwiązań w zakresie funkcjonowania stacji paliw, aby zapewnić klientom możliwie kompleksową obsługę - mówi Rafał Pasieka, dyrektor wykonawczy ds. marketingu. - Już teraz na stacjach można nie tylko zatankować samochód, ale zjeść zdrowy, przygotowany na miejscu posiłek, czy wypożyczyć auto. To wymaga nowoczesnego podejścia do komunikacji i nasza platforma doskonale wpisuje się w bieżące trendy – dodaje Pasieka.

Platforma utrzymana jest w duchu komunikacji opartej na relacjach „human to human” (H2H). Zaprojektowana została w sposób angażujący klientów, oparty o aspekty emocjonalne. Jej strategicznym celem w dłuższej perspektywie jest transformacja marki ORLEN w markę pożądaną przez Klientów – lovebrand oraz promocja produktów i usług, oferowanych przez Koncern.

Pierwszym etapem wdrożenia platformy jest wizerunkowa kampania reklamowa pod hasłem „Kierunek ORLEN”, w której kluczowym narzędziem jest marketing narracyjny. Zbudowana została ona wokół historii różnych bohaterów w momencie zaistnienia konkretnej potrzeby - pozornie nie związanej ze stacją paliw. Waga takich, mniej lub bardziej wyszukanych zachcianek zostaje humorystycznie wyolbrzymiona adekwatnym i odpowiednio zaintonowanym komentarzem lektora. Okazuje się, że wszyscy bohaterowie kierują się na stację ORLEN, która jest w stanie odpowiedzieć nawet na najbardziej zaskakujące oczekiwania klientów.

Koncepcja artystyczna kampanii zakłada opieranie się na kontrastach uzyskanych dzięki właściwym technikom filmowania,  z nieco zdystansowaną humorystyczną narracją. Głosu do kampanii użyczył Piotr Machalica, w wypowiadanych przez niego słowach słychać pogodne, ciepłe nastawienie do ludzi i ich codziennych życiowych spraw.

Wykorzystana muzyka - utwór Cold Little Heart - którego autorem jest Michael Kiwanuka, ma wzbudzać pozytywne emocje, które mogą przełożyć się na postrzeganie poszczególnych marek.

W ramach nowego modelu komunikacji, zaplanowana została szerokozasięgowa, ogólnopolska kampania reklamowa 360 stopni, obejmująca kampanię telewizyjną (spoty 45 i 30 sek.), przekaz w radio, prasie, Internecie, na tablicach  outdoorowych oraz w kinie. Dodatkowo wykorzystane zostaną media własne, kanały social mediowe, a także eventy organizowane przez PKN ORLEN.

Press

Za przygotowanie kampanii odpowiedzialny był Obszar Marketingu PKN ORLEN, agencja Publicis oraz dom mediowy Mullen Lowe Media Hub. Spot wyreżyserowany przez Sebastiana Pańczyka wyprodukował dom produkcyjny Dobro.

(Artykuł sponsorowany)

Więcej na: dlakierowcow.orlen.pl/kierunekorlen

(19.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo