Zapisz się na:
Pressletter
Cinkciarz.pl zrobił wielką rzecz
Cinkciarz.pl zrobił wielką rzecz
Grzegorz Kita, prezes Sport Management Polska

Podejrzenia i głosy internautów, że Cinkciarz.pl jest jednym z wielu partnerów Chicago Bulls, mogą być słuszne, może się okazać że to nie jest ogromny kontrakt w sensie kosztowym. Są kluby, które w swojej strukturze sponsoringowej posiadają na poziomie partnerskim nawet kilkadziesiąt podmiotów. Jednak nie zmienia to skali wydarzenia, które jest spektakularne i z rozmachem. Marka korzysta z globalnego wizerunku i rozpoznawalności klubu. Mamy do czynienia z klasycznym w marketingu sportowym efektem aureoli. Popularność, wizerunek drużyny przechodzi na firmę.

Cinkciarz.pl zrobił wielką rzecz z punktu widzenia komunikacyjnego. Skupili pełną uwagę rynku: wybrali znany klub, dokonali udanego brandingu, zaaranżowali obecność dwóch byłych prezydentów Polski. W celu wzmocnienia przekazu wykupili specjalny czas antenowy w głównych stacjach. A do tego zrobili to z zaskoczenia - utrzymali całą transakcję w tajemnicy aż do momentu ogłoszenia, co ostatnio rzadko się udaje. Za to firmie należą się oklaski. Bo polskie firmy niezbyt często nawiązują współpracę z markami globalnymi, a czasami ta współpraca wcale nie jest droga. Polskie firmy są bardzo mało ekspansywne w kategoriach współpracy z globalnymi markami sportowymi. Właściwie są to przykłady, które można policzyć na palcach obu rąk: Oknoplast, Drutex, Comarch, Oshee, Black i 4Move, X-Trade Brokers. Kompania Piwowarska używała wizerunków byłych piłkarzy, jak np. Boniek, van Basten, Figo.

Z punktu widzenia firmy, to bardzo korzystny rozgłos, nawet jeśli głównie mówi się o byłych prezydentach. To i tak powstał przekaz, że Cinkciarz.pl jest wiarygodny i skuteczny. Potrafi zaangażować dwóch prezydentów, pokazuje że jako firma są sprawni i dynamiczni, że było ich stać. Zrobili to kreatywnie i z rozmachem.

Gdyby Cinkciarz.pl tylko podpisał umowę z Chicago Bulls, to zwróciła by na to uwagę znacząco mniejsza liczba osób. Natomiast sposób zakomunikowania, zaangażowanie prezydentów i wykupienie czasu antenowego bardzo zwielokrotniło przekaz i tylko im pomogło. (zebr. DR)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Adam Rżanek, senior graphic designer w Mosqi.to

Wcześniejsze opinie

Zmiana w NetTracku to krok w kierunku urealnienia wyników
Michał Gąś, senior digital manager w OMD Digital
Wycieki danych do Internetu będą coraz częstsze
Piotr Stasiak, digital media manager w Grupie Onet-RASP
Dwa nowe tygodniki znikną z rynku
Sławomir Jastrzębowski, redaktor naczelny „Super Expressu”
Zmienionym
Aneta Martynów, redaktor naczelna "Women's Health" i "Men's Health"

< POPRZEDNIE 1234567891011
A A A


Inne opinieNajnowszy numer

Okładka Press

Uwielbiam być w błędzie

Rozmowa z Włodkiem Markowiczem, vlogerem i podwójnym laureatem Grand Video Awards 2015.

Jedynki gazet

Puls Biznesu

Przegląd mediów

Jeff Bezos: Washington Post będzie bił kolejne rekordy

- Chcemy, aby Washington Post" bił kolejne rekordy. The Post zawsze był pismem lokalnym i właśnie to staramy się zmienić. Chcemy, aby nasz dziennik miał charakter globalny - mówi Jeff Bezos, właściciel dziennika i szef Amazona.

Windows 10 będzie najbardziej popularnym systemem w historii

Agencja prognozuje, że w ciągu roku połowa firm rozpocznie instalację Windowsa 10 na swoich urządzeniach. Siłą systemu jest możliwość instalacji na różnych platformach, praca w chmurze i synchronizacja danych - podkreślają eksperci.

Prezesi to optymiści w kwestii cyberbezpieczeństwa, szefowie IT - niekoniecznie

W kolejnej części raportu Orange Insights, Orange Polska analizuje różnice w podejściu do bezpieczeństwa informatycznego, jakie występują pomiędzy prezesami, dyrektorami finansowymi oraz szefami IT, dużych firm i korporacji w Polsce.

XVI Kongres Badaczy PTBRiO

Kongres Badaczy PTBRiO to wydarzenie, w którym biorę udział od kilku lat, a od dwóch lat jako annamiotk.pl mu patronuję. Ciągle jeszcze nie mam syndromu starego wygi branżowego, którego nic już nie dziwi. Wręcz przeciwnie – wiele rzeczy, które doświadczonym badaczom są świetnie znane, dla mnie wciąż ma posmak nowości. Kongres Badaczy to nieodmiennie miejsce, z którego czerpię dużo wiedzy.

Nasze debaty

Nie jesteśmy "Charlie"

Czy są jakieś granice wolności słowa? Czy kłamstwo jest dozwolone w dyskusji publicznej? Bo jeśli nie jest, trzy czwarte polityków powinno odpowiadać przed sądem. I trzy czwarte dziennikarzy.

Związek symbiotyczny

O pożytkach i wyzwaniach w sponsorowaniu kultury rozmawiają przedstawiciele instytucji kultury i firm wspierających tę dziedzinę.

Sponsor podnosi poprzeczkę

Sponsor sportu poprawia nie tylko wyniki finansowe, ale i sportowe wspieranej dyscypliny – wynika z debaty podczas konferencji Top Marka w warszawskim Hiltonie.

Rekomendacja, zaufanie, ludzie

O znaczeniu eventu w komunikacji marketingowej dyskutują przedstawiciele agencji i firm je organizujących.

Pożytek z lajków

Co decyduje o dużej roli mediów społecznościowych w komunikacji firm – dyskutują specjaliści od rynku Internetu oraz od komunikacji korporacyjnej w firmach.

Archiwum tekstówFreelinker

webdesigner
fotoreporter
redaktor stron WWW
redaktor
fotoreporter
Copyright 2015© Press sp. z o.o. sp.k.
Created by GoldenSubmarine