Zapisz się na:
Pressletter
Zmienionym
Zmienionym "Wysokim Obcasom" brakuje lekkości i zaskoczenia
Aneta Martynów, redaktor naczelna "Women's Health" i "Men's Health"
2015-04-12

Redaktor naczelna zmienionych "Wysokich Obcasów" napisała we wstępniaku, że ich wydawca przeprowadził badania na czytelniczkach, z których wynika, że magazyn jest mądry, ale staromodny i smutny. Powiększono więc format, zmieniono layout, zderzono ze sobą szeryfowe i jednoelementowe czcionki. Teraz jest nowoczesny, ale nudny.

Na pierwszu rzut oka widać graficzny zamysł (okrągła numeracja pagin, okrągłe inicjały, zakończenia tekstu, belki, podpisy pod zdjęciami), lecz w połączeniu z układem dwuszpaltowym ciągnącym się przez cały magazyn i tym samym garniturem czcionek bez rozróżnienia na działy - wygląda monotonnie. Mimo krągłości nijak nie kojarzy się z magazynem kobiecym. Brak w nim lekkości i zaskoczenia. To może być magazyn dla każdego i o wszystkim.

W numerze po zmianach wystarczy popatrzeć na schematyczność i bezpłciowość stron 36-37. Gdyby zdjęcia kobiet pracujących na platformach podmienić na zdjęcia ciężarówek, też by pasowały. Z zapowiadanych zmian strukturalnych zauważyć można tylko felieton Doroty Wellman (czyli będzie bez ogródek) i Domowy Klub Obiadowy Igora Nazaruka (potrawy zapewne smaczne, ale koncepcji i jakości zdjęć kompletnie nie rozumiem).

Podoba mi się okładka. W przeciwieństwie do pism płatnych wydawca może sobie pozwolić na odważniejsze zabiegi graficzne i oszczędniejsze tytuły, bo okładka nie musi tu spełniać roli naganiacza do zakupu. Może pełnić rolę manifestu, podkreślać linię programową pisma lub po prostu intrygować. (zebr. IKO)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Oferta publiczna internetowej spółki medialnej to test dla rynku
Bogusław Półtorak, redaktor naczelny Bankier.pl
Wydawca
Michał Kobosko, dyrektor polskiego biura Atlantic Council


< POPRZEDNIE 1234567891011
A A A


Inne opinieJedynki gazet

Dziennik Gazeta Prawna

Przegląd mediów

Prawie milion internautów bez telewizora

Pięć procent polskich użytkowników sieci nie ogląda tradycyjnej telewizji. Albo w ogóle nie mają telewizorów, albo używają ich do zupełnie innych celów.

Nie można zapominać o mobilnych

Przedsiębiorcy muszą zainwestować w serwisy mobilne, bo Google ma je faworyzować w wynikach wyszukiwania na smartfonach.

Zobacz, ilu internautów blokuje reklamy

W polskim internecie aż 28,6 proc. internautów blokuje reklamy. Odsetek użytkowników adblocka jest u nas nieco większy niż w USA i aż dwukrotnie wyższy niż w Wielkiej Brytanii – czytamy w raporcie Adobe i PageFair.

Co inni myślą o PR-owcach i marketingowcach?

Dlaczego, gdy firma szuka oszczędności w pierwszej kolejności zagląda do kieszeni działu marketingu? Z jakiego powodu handlowcy nie lubią ludzi z marketingu? Czy praca w PR oznacza pracoholizm? Czy marketingowcy są bogami pomysłów? I czy w ogóle są oni potrzebni? Poznajcie prawdę na temat pracy w marketingu i PR.

Najnowszy numer

Okładka Press

W stadzie nosorożców

Z Wojciechem Zimińskim rozmawia Jacek Nizinkiewicz.

Nasze debaty

Takie reklamy, jakie społeczeństwo

Klient, agencja, dom mediowy, medium – wszyscy są uczestnikami rynku zwanego reklamą. Ale mimo deklaracji o partnerstwie nie zawsze udaje im się grać do tej samej bramki

Wygrywają marki z pomysłem

O tym, jak dziennikarze i konsumenci wpływają na brandy i co zmieniły social media w pracy PR-owców, rozmawialiśmy w warszawskim hotelu Hilton przed ogłoszeniem wyników badania Top Marka

Lojalność jak religia

Prawdziwa lojalność to bliska relacja konsumenta z marką, w której cena produktu przestaje mieć znaczenie – podkreślają uczestnicy debaty zorganizowanej przez „Press” w siedzibie Diners Club International

Archiwum tekstówFreelinker

dziennikarz prasowy
fotoreporter
Copyright 2015© Press sp. z o.o. sp.k.
Created by GoldenSubmarine