Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP: w weekend biegi narciarskie oglądało 2,7 mln widzów, a skoki – 4,6 mln

Decydujące momenty sprintu drużynowego kobiet, w których Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec zdobyły brązowy medal mistrzostw świata, w szczytowym momencie obejrzało w TVP 2 ponad 3 mln widzów.

Kowalczyk i Jaśkowiec zdobyły pierwszy medal dla reprezentacji Polski podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, rozgrywanych w szwedzkim Falun. Bieg oglądało w TVP 2 średnio 2,7 mln widzów, a udział stacji w rynku w tym czasie wyniósł 22 proc.
Z kolei sobotni konkursów skoków mężczyzn, w którym Polacy nie zdobyli medalu (8. miejsce Jana Ziobry), śledziło w TVP 1 średnio 4,6 mln widzów (35,89 proc. udziału w rynku). W szczytowym momencie zawody oglądało 5,2 mln widzów.
Dane: Nielsen Audience Measurement.