Zapisz się na:
Pressletter

Radio Zet Gold zadebiutuje w lipcu

autor: Maciej Kozielski
...
03.06.2013 08:17

Radio Zet Gold zacznie nadawać 1 lipca, zastępując młodzieżową Planetę FM. Przeciwko tej zmianie protestuje jednak część słuchaczy.

Data debiutu 1 lipca znalazła się na profilu Radia Zet Gold na Facebooku. Katarzyna Szczepanik, PR manager Eurozetu, ucina jednak nasze pytania: - Nie komentuję.

 
"Przeboje jak wino - im starsze, tym lepsze. Wyrusz w podróż w czasie wraz z hitami lat 80. i 90.! Z nami przestaniesz pytać, gdzie się podziały tamte prywatki!" - tak reklamuje się nowe radio. Według zapowiedzi, Radio Zet Gold ma być rozgłośnią dla dojrzałych słuchaczy.
 
Kiedy w ub. wtorek Planeta FM poinformowała na swoim profilu na Facebooku, że zastąpi ją Radio Zet Gold, pojawiło się ponad 300 komentarzy, głównie negatywnych. "Jedna wielka pomyłka. Eurozet strzela sobie w kolano i mam nadzieję, że pożałują tej decyzji i szybciej się z tego wycofają, niż w to wchodzili"; "Jedyna normalna stacja - Planeta FM - powinna zostać w eterze!"; "Jesteście niepoważni. Likwidujecie jedyne radio, która grało prawdziwą i ambitną muzykę klubową i nie tylko" - pisali słuchacze. Na Facebooku powstała grupa "Zostawcie nam Planetę FM" zrzeszająca pod koniec ub. tygodnia ponad 1,5 tys. internautów.
 
Radio Zet Gold powstanie na bazie sieci Radio Planeta FM liczącej obecnie 14 miast. Dodatkowo pod nową nazwą nadawać mają Radio Plus Toruń i wrocławskie Traffic FM. Radio Zet Gold pojawi się również w Kluczborku (Eurozet wygrał konkurs na częstotliwość w tym mieście, ubiegając się jeszcze o nią z Radiem Planeta FM).
 
Eurozet zdecydował się na zmianę formatu, bo nie był zadowolony z wyników Planety FM. "Chcieliśmy tworzyć silną markę stacji lokalnych Planeta FM, ale mieliśmy problemy ze zwiększeniem zasięgu" - wyjaśniała "Presserwisowi" w ubiegłym tygodniu Katarzyna Szczepanik. - "Zbyt mały zasięg przy płytkim rynku reklamowym spowodował, że Planeta FM zaczęła przynosić straty" - tłumaczyła.

 
KOZ
* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + EnterWięcej informacji i publicystyki w Polskim Radiu 24

Joanna Koroniewska będzie radzić słuchaczkom RMF FM

Rośnie słuchalność Radia Zet i Trójki

Bisiorek ma pokierować Muzo.fm

Iga Mackiewicz będzie dyrektorem programowym całej Eski


A A A
... KONTAKT Z AUTOREM
Maciej Kozielski


Inne artykuły

Przegląd mediów

Polsat najbardziej apolityczny. TV Trwam na drugim biegunie

Programy publicystyczne w TV Trwam najbardziej sprzyjają opozycji parlamentarnej, a ekipę rządzącą najbardziej wspierają te z TVN24 – pokazały badania przeprowadzone na SWPS. Eksperci wybrali też najbardziej apolityczne medium.

Małgorzata Raczyńska przeszła z TV PiS do biura europosłów

Małgorzata Raczyńska, była szefowa telewizyjnej Jedynki i gwiazda pisowskiej telewizji internetowej, zarządza biurem Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Polsce.

Stan socialmedia

Społeczna akcja przygotowana przez Isobar Poland dla fundacji Itaka. Prościutki pomysł bazujący zachowaniach ludzi na lotniskach. Najtrudniejsze do wymyślenia i najbardziej przemawiające są takie właśnie idee. Bazują na błyskotliwym połączeniu obserwacji zachowań z głębszą myślą.

Smartwatch jako narzędzie szpiegowskie? Uważaj, co na siebie zakładasz

Zaawansowane technologicznie gadżety, które nosimy na sobie (ang. wearables), takie jak smartwatche czy okulary Google Glass, to nowa klasa sprzętu, który umożliwiająca dostęp do internetu. Eksperci z Kaspersky Lab przyjrzeli się im, by sprawdzić, czy oprócz nowych funkcjonalności nie niosą ze sobą nowych niebezpieczeństw.

Najnowszy numer

Okładka Press

Patrzony

Próbuję złamać pewien standard dziennikarstwa w Polsce. Szukam poza mainstreamem – mówi Renacie Gluzie Rafał Betlejewski.

Nasze debaty

Z przeszłości do przyszłości

O polskiej transformacji i roli, jaką odegrały w niej media, rozmawialiśmy podczas debaty zorganizowanej z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie

Pozytywnie o zdrowiu

O promocji zdrowego stylu życia rozmawialiśmy w debacie zorganizowanej w Centrum Olimpijskim w Warszawie

Początek drogi

Zrównoważony rozwój miast i regionów to wyzwanie, przed którym stoją samorządy i firmy.

Marka marzenie

Debata fachowców o tym, jak brand uczynić ikoną.

Archiwum tekstówFreelinker

webdesigner
redaktor
fotoreporter
fotoreporter
Copyright 2014© Press sp. z o.o. sp.k.
Created by GoldenSubmarine