Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 11, 2014

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nominacje do Grand Press 2014 – w kategorii News

W konkursie Grand Press jury wybiera najlepsze materiały dziennikarskie mijającego roku. Do konkursu Grand Press 2014 zgłoszono 703 prace. Jury nominowało do finału 55 materiałów. Zwycięzcy w kategoriach otrzymują czek równowartości 1000 euro oraz nagrody rzeczowe.

Najwięcej emocji co roku budzi wśród dziennikarzy kategoria NEWS. W tym roku nominowane są w niej następujące materiały.

1/ Kwit na generała” – Wojciech Czuchnowski („Gazeta Wyborcza”) ujawnił, że powodem kłopotów wiceszefa MON gen. Waldemara Skrzypczaka był przyjacielski list, który wysłał do jednej z firm biorących udział w przetargu na dostawę broni. W efekcie generał podał się do dymisji.

2/ Koszt błędu urzędnika”, „Rok wakacji od fiskusa” – teksty Pawła Rochowicza („Rzeczpospolita”) alarmujące, że nieopublikowanie ustawy o zagranicznej spółce kontrolowanej spowoduje miliardowe straty na podatkach. Ustawę szybko opublikowano.

3/ Cykl: Klauzula okrucieństwa”, „Panie profesorze, proszę przestać kłamać!”, „Sumienie doktora Chazana” – autorstwa Magdaleny Rigamonti („Wprost”), która ujawniła, że dyrektor warszawskiego szpitala prof. Bogdan Chazan odmówił rodzicom prawa do aborcji, powołując się na klauzulę sumienia, choć płód był nieuleczalnie chory. Dziecko zmarło po 10 dniach, lekarz stracił funkcję dyrektora szpitala.

4/ Igrzyska w Krakowie za słone miliardy” – Dawid Serafin („Polska Gazeta Krakowska”) jako pierwszy ostrzegł, że planowane zimowe igrzyska olimpijskie w Krakowie pochłoną miliardy złotych, w tym 48 mln zł stanowią koszty „aplikowania i kandydowania”, a 8 mln zł to koszty pensji i delegacji członków komitetu organizacyjnego.

5/ Afera podsłuchowa” – materiał przygotowany przez zespół „Wprost”: Agnieszkę Burzyńską, Piotra Nisztora, Joannę Apelską, Cezarego Bielakowskiego, Grzegorza Sadowskiego, Michała Majewskiego i Sylwestra Latkowskiego, w którym ujawniono, że w Warszawie przez wiele miesięcy nielegalnie nagrywano rozmowy wysokich urzędników, w tym szefa MSW, polityków i biznesmenów.

6/ „Gigantyczna odprawa dla nowej szefowej resortu” – Tomasz Skory (RMF FM) podał, że Maria Wasiak na przejściu z PKP do Ministerstwa Infrastruktury zyska ponad pół miliona złotych odprawy z tytułu kontraktu menedżerskiego. Po tym newsie minister Wasiak zrezygnowała z przyjęcia pieniędzy.

7/ Cykl czterech informacji dotyczących zatrzymania rosyjskich szpiegów – w którym Maciej Duda i Robert Zieliński (TVN24.pl) podali, że ABW zatrzymała oficera Wojska Polskiego pod zarzutem szpiegowania na rzecz Rosji oraz że zatrzymany przez ABW pod tym samym zarzutem prawnik dostał się do Sejmu dzięki zaproszeniu Twojego Ruchu, choć ten do końca zaprzeczał.

Przejedź do nominacji w pozostałych kategoriach:

Kategoria DZIENNIKARSTWO ŚLEDCZE


Kategoria PUBLICYSTYKA

Kategoria REPORTAŻ PRASOWY

Kategoria REPORTAŻ RADIOWY

Kategoria REPORTAŻ TELEWIZYJNY

Kategoria WYWIAD

Kategoria DZIENNIKARSTWO SPECJALISTYCZNE

Transmisję wideo z gali wręczenia nagród będzie można oglądać od godz. 19.30 na stronie www.grandpress.pl. Transmisję realizuje firma TVIP (http://www.tvip.pl/)

Informacje o laureatach będą podawane na bieżąco na stronie www.press.pl
Wydarzenie będziemy relacjonować na Facebooku (profil MiesiecznikPress) i Twitterze (@PressRedakcja)

 

Mecenas konkursu: KGHM Polska Miedź.

Sponsorzy konkursu i gali: PGE Polska Grupa Energetyczna i Grupa Żywiec

oraz

PKO Bank Polski – partner nagrody Grand Press Economy,

Google – partner nagrody Grand Press Digital.

Partnerzy gali: Polskie LNG i Press-Service Monitoring Mediów

 

(11.12.2014)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.